Acronis True Image, płyta startowa nie bootuje się

Zmieniłam dysk na większy, postawiłam system (Win XP Pro), chciałam zrobić kopię odzyskiwania systemu korzystając z Acronis i nie można zbootować płytki startowej. Sprawdzałam na innych, bootujących, jest identycznie. W Biosie ustawiony boot na cd. Mam jeszcze Ghost’a 14.0 (otrzymanego na Zlocie DP), jeszcze go nie sprawdziłam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Hej!

Zobacz czy zworka na napędzie jest poprawnie ustawiona i upewnij sie, że płyta z której chcesz wystartować aby na pewno jest bootable.

Płyta jest na pewno bootująca, na innym kompie jest ok, zworka ustawiona poprawnie. Instalowałam system i nie było żadnego problemu, dlatego mnie to zastanawia.

Hej!

A naciszkasz podczas startu jakikolwiek klawisz…? Bo jeśli tego nie zrobisz, podczas, gdy komp Cię o to poprosi komunikatem, to nie wystartujesz z płyty.

Jeśli płyta jest bootująca, napęd ma dobrze ustawiona zworkę, w BIOS’ie jest ustawione na start z CD, to musi wystartować - nie ma wyboru :slight_smile:

Płyta jest bootująca, sprawdzałam na laptopie z Win XP HE, nie ma żadnego problemu, poprawnie się uruchamia. Na PC, gdzie usiłuję ją odpalić, wszystko ustawione w Biosie poprawnie, nie zmieniałam od postawienia systemu. System szuka na starcie bootowania z CDROM i go nie znajduje, więc też o nic nie prosi komunikatem ( to wiem,że trzeba nacisnąć klawisz, nie jestem aż tak “zielona”). System nowy, prosto ze sklepu, z dodatkiem SP2, pobrałam SP3 z WU, ale nie sądzę, żeby to była jakaś przyczyna. Czekam na jakieś inne pomysły, nie instaluję dodatkowo żadnych programów, bo chciałabym zrobić tę kopię jak jest w tej chwili, bez żadnych zbędników.

Hej!

Cieszę się, że nie jesteś zielona :slight_smile:

Sprawdź tego Ghost’a. Może to “złośliwość rzeczy martwych”, skoro wszystko jest dobrze ustawione.

ps. w ogóle sprawdź, czy bootuje z jakiejkolwiek płyty np. z tej z XP.

Z XP bootuje, a jak inaczej postawiłabym system :o

Hej!

No wiem, że bootowało, ale sprawdź teraz. Jeśli zabootuje z płyty XP, to znaczy, że coś nie tak jest z ta płyta z Acronisem - proste prawda?

Jak może być “nie tak” z płytką Acronis, skoro napisałam, że na innym kompie odpala poprawnie. Z płyty XP jest ok. Ghosta na razie nie mam co sprawdzać, bo żadna płyta bootująca ( poza tą z systemem XP) się nie bootuje i w tym sęk.

Hej!

Skoro z płyty XP jest OK na Twoim kompie to sprawdź jeszcze tego Ghosta. Jeśli odpali to coś nie tak JEST z płytą z Acronisem, nawet jeśli na innym kompie sie odpala.

ps. może Twój czytnik jest wybredny lub zdycha powoli :confused: