Acronis TrueImage czy Norton Ghost

Acronis będzie ze mną rozmawiał po polsku - wygoda.

Komputer z dyskiem SATA. Potrzebne możliwie szybie robienie kopii partycji zapisywanej na jakiś inny dysk w formie pliku - standardowo jak w Ghost.

Wasze propozycje?

Dlaczego Acronis a nie Ghost?

Dlaczego Ghost a nie Acronis?

Pozdrawiam

Krosbi

Moim zdaniem Acronis jest najlepszy ponieważ jest szybszy bo wiem z własnego doświadczenia i ma lepszy wygląd co dla mnie też jest ważne!! :wink:

O ile szybszy???

Na dysku sata nie wiem czy jest różnica.

jeśli chodzi o Ghosta to nie widziałem nowej wersji od 2003 roku, co jest napewno minusem

jeśli chodzi o Acronisa to na plus są płyty bootowalne z GUI, łatwa obsługa, szybkość jest porównywalna ale to nie zawsze jest najważniejsze

To narazie prowadzi Acronis… :slight_smile:

Witam.

Jestem użytkownikiem Acronis True Image 8.0.

Dla mnie w zupełności wystarczające narzędzie.

Można zapisać kopię zarówno na osobnej partycji jak i nośniku zewnętrznym

CD lub DVD. Można wykorzystać tryb tworzenia obrazu przyrostowego. Posiada trzy stopnie skompresowania archiwum. Przy zastosowaniu maksymalnego można partycję systemową o wielkości 10 GB zapisać na jednej płytce DVD. W razie całkowitej awarii systemu można przywrócić zawartość używając płyty startowej CD z poziomu DOS-a.

Opis programu oraz wersję trial (nie w pełni funkconalną) można pobrać ze strony dystrybutora w Polsce.

Przytoczyłem tylko kilka jak dla mnie ważnych parametrów tego programu i nie porównuję go z produktem konkurencji. Zapewne na takim poziomie jest także Norton Ghost ale go nie znam tak więc nie należy tej wypowiedzi traktować jako wyższości jednego oprogramowania nad drugim.

Witam

Ja dla mnie Acronis True Image 9.0 Home którego używam na codzień jest niezastąpiony. Obrazy są tworzone bardzo szybko, można planować ich tworzenie za pomocą termiarza, wykluczać pliki których nie potrzebujemy w obrazie oraz tworzyć obrazy pełne, przyrostowe i różnicowe. Program pozwala na utworzenie startowej płyty lub innego nośnika z którego można zabotować oraz wykonanie procesu utworzenia lub przywrócenia obrazu np z nośnika DVD lub pendriva albo dysku siecowego (liczba obsługiwanych nośników jest bardzo duża). Program posiada również wiele innych użytechnych funkcji. Informacje o tym produkcie i innych produktach firmy Acronis znaleźć można na stronie głównego dystrybutora w Polsce http://www.itxon.pl

ja uzywam Ghosta 2k3 wersja DOS, przywrocenie partycji wynosi mi lacznie 15 minut poczawszy od uruchomienia komputera z bootowalna plyta w napedzie skonczywszy na gotowym uruchomieniu sie systemu

(z tym ze ja mam Winde posadzona na FAT32 i dlatego kozystam z dosowego Ghosta)

mozecie rzucic okiem na opis Norton Ghost 2k3 plik .pdf, 163kB

ja skierowałbym się ku norton ghost … sam go kiedyś używałem i muszę z czystym sumieniem przyznać że to jest świetny program , nieraz uratował mnie przed reinstalacją systemu , a przywrócenie kopii takiego windowsa dużo nie trwa :wink: bardzo szybko przywraca utracone pliki , foldery czy cały dysk

polecam :slight_smile:

Ja używam programu Acronis True Image i, co tu dużo mówić, jestem bardzo zadowolony.

Mam pytanie, czy ktoś z Was testował Acronis True Image 9.1 w wersji Corporate Workstation? Jest to wersja sieciowa, tzn. wiem, że możliwe jest tworzenie zdalnego backupu z poziomu odległej maszyny. Informacje te znalazłem na stronie dystrybutora http://www.softkom.com.pl. Zwykłego True Image mam i bardzo go chwalę, ale wersja sieciowa wydaje się ciekawym rozwiązaniem.