ACTA a torrenty

Witam,

chcialam dowiedziec sie jak to teraz bedzie z pobieraniem z polskich stron torrent. Mam znajomego, ktory mieszka w Niemczech i tam tez korzysta z internetu. Jakis czas temu przez nasza polska strone pobral kilka gierek, ktore odplatnie pobrac mozna ze strony big fish games. Zagral raz i odinstalowal je. Jakis czas pozniej dostal poczta wezwanie do zaplaty z wymienionymi tytuami tych gier. Nie wiem jak sprawa sie skonczyla, ale chodzilo o dosc duza kare.

Czy teraz u nas bedzie to samo? A co z filmami online? Czy jak obejrze sobie online film, ktory u nas dopiero wejdzie do kin to tez bede przestepca? Przeciez ja tych filmow nawet nie pobieram! !!

Oświeć mnie ktos bo juz nie wiem co jest prawda, a co zwyklym nastawianiem przeciw ACTA.

asia1304 , każde pobranie gry to przestępstwo o ile nie jest do wersja demo czy też inna wersja na darmowej licencji, jeśli chodzi o filmy online to pobierasz je na dysk, lecz nie bezpośrednio np. w pliku .avi, .mkv itd. tylko poprzez przeglądarkę w buforze.

“jeśli chodzi o filmy online to pobierasz je na dysk, lecz nie bezpośrednio np. w pliku .avi, .mkv itd. tylko poprzez przeglądarkę w buforze.”

czyli oglądanie ich przeze mnie jest legalne czy nie?

asia1304 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

W tym przypadku – nielegalne.

ogladajac film online nic nie udostepniasz wiec jest legalne

btw. dostał rachunek za konkretne gry ? … ladna tam musi byc inwigilacja oO

To samo wprowadza ACTA.

Poczekamy aż przejdzie przez sejm to sami zobaczymy ilu z nas będzie płacić kary.

hm…czyli to prawda że będą sprawdzać wszystkie moje połączenia, nawet jeśli nie bede nic sciagac

A znajomy nie robi Cię czasem w jajo? lachen27.gif

Operator będzie miał obowiązek przechowywać logi twoich połączeń i udostępniać je odpowiednim organom czyli w tym wypadku urzędnikom gdyż ACTA nie oskarża sądowo lecz bezpośrednio bez procesu.

Prosty mechanizm.

Iwigilacja…złamanie prawa…kara

Oczywiście niezgodne to jest z konstytucją i paroma innymi prawami Polskimi więc ACTA nie będzie mogło być egzekwowane w pewnych punktach gdyż prawo Polskie i konstytucja stoi najwyżej w hierarchii praw.

acta jest ponad prawem narodowym mimo że w Konstytucji jest zapisane że najważniejszym prawem jest Konstytucja i dlatego budzi sprzeciw

Być może ten artykuł coś wyjaśni: [http://wyborcza.pl/1,75478,11033975,Co_ … ACTA_.html](http://wyborcza.pl/1,75478,11033975,Co_wolno a_czego_nie_wolno_w_sieci nawet_bez_ACTA_.html)

Polecam poszukać różnego rodzaju wywiadów z prawnikami w Internecie, gdzie wypowiadają się na temat pobierania z Internetu itp.

czyli redaktor też pirat : P

A nie jest czasem tak, że ratyfikowane umowy międzynarodowe stoją ponad konstytucją?

Nie , konestytucja jest najwyzszym aktem prawnym

Dodane 27.01.2012 (Pt) 1:04

http://www.wykop.pl/link/1022821/skanda … im-sejmie/ ciekawe :wink:

Konstytucja to wyrocznia.

Jest to Najwyższe prawo obowiązujące w Polsce.

Wszelkie inne prawa muszą być tak sformułowane żeby nie łamać konstytucji.

Z tego co widzę autorka posta logowała się na forum, ale do mojej prośby nie ma zamiaru się zastosować. Temat nie leci do kosza tylko ze względu na spore nim zainteresowanie, ale za ignorowanie próśb moderatora - warn.