ACTA i spółka...o co chodzi?

Sejmowa strona padła, Anoni za wcześnie wyciągnęli broń, bo przecież są zapowiedzi, że będą podjęte jakieś kroki, by sprawę ACTA wyjaśnić.

Taka ciekawostka - strona sejmu www.sejm.gov.pl padła atakiem DDoS przez grupę Anonymous - jako akt sprzeciwu wobec ACTA :slight_smile:

Oby to dało do myślenia tym durniom w sejmie (hehe, za ten tekst po wprowadzeniu ACTA pewnie by mi proces wytoczyli, że jakoby obrażam władze) -.-

z tego co rozumiem to ma powodując zwalczanie piractwa ; sprzedaż czy udostępnianie rzeczy, które nie są twoją własnością … Ale żeby kontrolować korespondencie ludzi (na gg itp) to tak jak by na poczcie czytano listy… bo z 1 strony to jest dobre bo np. jeżeli ktoś napisze jakaś aplikacje i ją sprzedaje a ktoś inny udostępni to w necie za darmo lub będzie sprzedawał dla własnego zysku to jest nie fair… ale żeby ograniczyć dostęp do stron czy np do tekstów które ktoś napisze to co nie możemy tego użyć?? To bez sensu … rozumiem że chcą zapobiegać piractwu ale mogli to zrobić w inny sposób … I to co np. tu lub na innych forach piszemy to nic nie da … i jak tak dalej pójdzie to DP też upadnie … bo tu pobiear się programy gry itd.

Zapobieganie piractwu to tylko pretekst by to wprowadzić - w rzeczywistością wprowadzenie ACTA wiąże ze sobą całkowitą cenzurę internetu i kontrolę nad jego użytkownikiem.

no przecież o tym mówię… i np protesty nic nie dadzą bo pewnie zablokują strony z protestami .

A jeżeli umieszczę film z Youtube na blogu bez względu jaki to film, też ukarany będę?

Na chwile obecną nie ma co debatować o tym jak to będzie wyglądać, trzeba czekać i obserwować. Osobiście wątpię, że ACTA przejdzie.

mi się wydaje że to chyba jest tak jeżeli umieszczasz coś swojego autorstwa to nie a jeżeli jest inaczej to tak !

Dodane 21.01.2012 (So) 21:48

ale to powinno być już wcześniej wiadome a nie teraz od kilku dni o tym ACTA… i nikt nie wie o co dokładnie chodzi wszyscy robią wielkie halo snują swoje teorie a w rzeczywistości może to być całkiem inaczej !!

W jaki niby sposób ACTA ma uniemożliwić pobieranie pirackich plików, skoro nie ma tam o tym wzmianki?

Ja tez tego do końca nie rozumiem …

zresztą chyba jak każdy

Ehhh… w oparciu o prawa zawarte w ACTA - będzie można pozwać właściciela strony, która łamie prawa autorskie.

Przykładowo:

“Powiedzmy, że stworzę materiał wideo na temat gry X, wykorzystam nagrane z niej fragmenty i opublikuję go na swojej prywatnej stronie. Oczywiście nie będę wysyłał do wydawcy czy twórców maila z pytaniem, czy mogę, bo podejrzewam, że mają lepsze rzeczy do roboty. W myśl ACTA, jeśli właściciel praw się uprze, może potraktować mój materiał za ich naruszenie i zmusić stronę na której hostuję materiał do zdjęcia go z serwera. Może nawet zamknąć cały serwis, na którym znalazł się mój filmik. A mnie samego oskarżyć o naruszenie.”

To samo się tyczy z rozpowszechniania gier, filmów, muzyki itp…

A ja się powtórzę i powiem , jak to możliwe, ze coś co ma zostać przyjęte jako prawo było tworzone w tajemnicy ?? !!

Całe te piractwo to jedna wielka bzdura, ani ja ani nikt z znajomych i dalej nie kupi tego co się niby ocenia jako strata za piractwo. Inaczej mówiąc wiele filmów gier itp. wartości elektronicznej będzie tak dostępna i znana jak samochód TVR :smiley: :lol: =D

A co np. z grami online ?? bo jak jest jakaś gra to jest na wielu stronkach… tzn że np. serwis który chce opublikować grę wysyła zgodę do autora tej gry … Ten załóżmy że się zgadza (to serwis nie dostaje kary chyba) później inny serwis chce tą samą grę to pisze do tego serwisu u którego jest ta gra … tamten zaś (o ile znajdzie czas) wysyła im namiar na autora (ten nadaje zgodę) no ok … ale załóżmy że taka firma która tworzy gry ,które chce udostępniać online dostaje dziennie ileś tam maili z prośbami to nie ma czasu odpisywać na nie a serwisy nie mają czasu na podawanie namiarów na autorów gier które posiadają … w ten sposób jak by dobrze poszło to dodawali by 1 grę na tydzień czy rzadziej … i nie opłacało by się ich prowadzić w ten sposób nie opłacało by się pisać takich gier … A co do muzyki to piosenkarze nie byli by popularni bo gdzie poznajemy nowe hity, wokalistów (później nabywamy płyty chodzimy na koncerty) … no to by było na tyle . i wiem że to nic i tak nie da …

Dodane 21.01.2012 (So) 22:38

Ministerstwo kultury wyjaśnia, że ACTA zawiera szereg przepisów gwarantujących, że stosowanie umowy nie będzie prowadzić do naruszania praw podstawowych, w tym prawa do prywatności i wolności słowa. A także, że żaden przepis ACTA nie wprowadza wymogu blokowania legalnych treści w internecie. W swoim stanowisku MKiDN podkreśla, że katalog praw własności intelektualnej, za których naruszenie mogą być nakładane sankcje karne, jest w prawie polskim szerszy niż w ACTA.

źródło :

onet .pl

http://niebezpiecznik.pl/post/filesonic-nie-dziala/

nie ma jak ifolder.ru :smiley: :smiley: :smiley:

A dalej będzie można ściągać pliki czy już nie? Czy ta ustawa zakazuje pobierania plików?

Krótko? TAK!

“…chronionych prawami autorskimi”

Będzie można ściągać pliki, o ile będzie je skąd ściągać. Ale tak dobrze nie ma. Nawet jeśli ACTA wejdzie w życie, i tak nie zamknie serwisów, których serwery znajdą się poza zasięgiem jej obowiązywania. Trzeba by było ocenzurować Internet jak w Chinach. A tego ACTA nie przewiduje.

…także 26.01.11 pijemy za to, że ACTA nie przeszła, albo za Rosję :slight_smile: