ACTA i spółka...o co chodzi?


(R@z0r) #1

O co tak an prawdę w tym wszystkim chodzi. Wyrosło jak z podziemi i nie wiele można wyczytać na portalach. Co to wnosi dla przysłowiowego Kowalskiego?


(Cedar) #2

Na początek poczytaj to: http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html?q=acta


(R@z0r) #3

To przecież przeczytałem. Nie dawajcie mi linków. Wiem co to google.


(Xemidra) #4

To jesteś chyba pierwszy xD


(sla17) #5

ACTA po polsku (od 5 strony)

ACTA w oryginale

Zbiór informacji n/t ACTA

Wystarczy wejść na niebezpiecznik, wykop czy coś innego i można się obłowić w informację


(Kpc21) #6

Dużo jest na Dzienniku Internautów:

http://di.com.pl/

http://di.com.pl/tagi/acta

http://di.com.pl/news/21011,0,Internet_ ... _ACTA.html (spójrz na datę tego newsa)

Ta cała ACTA została ujawniona już w 2008 roku. Przez Wikileaks, bo negocjacje były prowadzone potajemnie. Ale mówić o tym zaczęto dopiero teraz. Przy okazji amerykańskiej SOPY.


(Gad52) #7

To jest jakiś koszmar, zresztą to jest dopiero wstęp jak się tak rozpędzą to będziemy mieli drugą Amerykę gdzie jest totalna inwigilacja (dla przykładu FBI w stanach komuś podejrzanemu o terroryzm mogą przeszukać dom bez nakazu sądu albo czegokolwiek innego a właściciel nic by o tym nie wiedział), dodatkowo coś takiego mogłoby zatrzymać jedynie referendum które jest mało prawdopodobne żeby je rozpocząć z powodu późnej daty ujawnienia. Wyobrażacie sobie nowe ZSRR tworzące się pod naszymi nosami. To z czym Polacy walczyli tyle lat wraca z podwójna siłą i z poparciem wielu krajów. Jak tak dalej pójdzie to sami sobie założymy obroże na szyje i będziemy z tego zadowoleni że upodobniamy się do krajów zachodnich czy Ameryki raz już pokazaliśmy obcym gdzie mogą wsadzić swoją "opiekę" teraz trzeba oznajmić to paru innym. Na przestrzeni historii znowu będziemy coś robić w momencie jak będzie za późno??


(Karolekc5) #8

A tak w skrócie co oznacza to dla zwykłego kowalskiego z Polski.

Za ściągniecie piosenki nie wiadomego (możliwie nie legalnego pochodzenia) wejdą mi do domu bez nakazu z wydrukiem mego IP itp.?

PS: Jednego nie rozumiem jak coś może być tajne nad czym pracuje rząd i podobne instytucje , gdzie ma to służyć ludziom ? ?


(Shiva) #9

Czy ACTA staje się faktycznie realnym zagrożeniem?

  1. stycznia - Polska ma podpisać się pod tym dokumentem, czy to oznacza, że cenzura internetu jest nieunikniona dla nas?

Spodziewam się, że hakerzy (głównie Annoymous) wypowiedzą "elektroniczną wojnę" władzom - atakując najważniejsze instytucje, tym samym próbując wymusić wolność internetu.

-- Dodane 21.01.2012 (So) 13:31 --

162aee7ca241206b48cb96c8bd2876fc.png?1327108068


(Karolekc5) #10

A takie działania wydaje mi się ze dają własnie poparcie tym organizacja do większego ścigania itp. :frowning:


(antiferno) #11

Anony rozwaliły kilka stron :slight_smile:


(wymiatacz01) #12

No dobra. Jestem wzykłym obywatelem polski. Co mam zrobić aby ochronic siebie od ACTA ?


(Shiva) #13

Słuchaj swego serca!

Lub (dolny akapit):


(sla17) #14

Nie rozwaliły, a zastosowali atak DDoS - a to różnica, chociaż RIAA nadal nie wstaje.


(angelika19975) #15

jak już to piszecie o tym ACTA : to czy np. rzeczy legalne np. gry czy programy stąd (bo przypuszczam że tu są one legalnie) to nic się nie stanie czy to chodzi o to że np. nie będzie można pobierać np. gier lub programów które ktoś kupi bez zgody autora wrzuci?? i czy strony takie jak np Wikipedia czy portale społecznościowe nie znikną?? Bo nie do końca to rozumiem... a i np. za pobieranie muzyki też będzie się płacić lub filmów?? A i jeżeli by ta ustawa weszła w życie to jak ktoś by tu pobierał to też by było uznane to za piractwo jednym słowem czy na DP są pliki za zgodą autora ?


(hatezit) #16

Nie wiem ile jest w tym prawdy co usłyszałem od znajomego ale was tu zapytam. od razu powiem, że czytałem te powyższe linki, też na stronach fakt, tvn24 i już głupieje od tego. Dobra wracam do tego co znajomy mi powiedział. Prowadzę kilka blogów, pisze o nowych technologiach, opinie o programach, o programach w tv i słyszałem, że pisanie tego typu tez będzie łamaniem prawa według ACTA, czyli jeżeli napiszę o czymś np: o programie telewizyjnym, programie komputerowym lub o czymś innym to to będzie naruszenie prawa i ukarany będę za rozpowszechnienie treści w necie. Ile jest tu prawdy? Bo jeżeli tak ma być to pozostaje usuwać wszystkie strony jakie mam, no może przesadziłem nie wszystkie ale większość.


(Shiva) #17

Poniższy demot świetnie obrazuje zagrożenie jakie ze sobą niesie ACTA

Pozostaje tylko czekać i zobaczyć co się wydarzy 26.stycznia


(angelika19975) #18

czy wg tego nie będzie można nic ściągać i udostępniać??


(Shiva) #19

Prawie "nic", wszystko co jest chronione prawami autorskimi :smiley:

Co to oznacza dla szarego człowieka? Nie posłucha/ściągnie już sobie ulubionych utworów w internecie, czy też nie obejrzy/ściągnie filmu (powszechnie dostępnego, włączając w to np. tylko urywki z filmu), co przekłada się na zablokowanie bardzo dużej ilości popularnych stron z których każdy z nas korzysta niemal codziennie.

Również wszystko co zostanie napisane na GG, w mailu, gdziekolwiek będzie kontrolowane. W Chinach taka cenzura internetu funkcjonuje od dawna.


(matekadamczak) #20

Witamy we współczesnej komunie - ja to tak przynajmniej odczuwam.

Mam nadzieję, że Tusk się w porę ogarnie i nie podpisze tego cyrografu.

Jeżeli podpisze, przestaję wierzyć w polski rząd, bo to, co się teraz dzieje, to burdel na kółkach z elementami wybiegu szympansów z zoo.