ActionScript - W menu link otwiera się dwa razy

Witam. Mój problem z buttonem zrobionym we flashu 8 polega na tym że mam taki skrypt w ActionScript przypisany przyciskowi:

on (rollOver) {

        _root.dzwiek.start();

        odtwarzanie = true;

    }

on (press)

{ _root.muza.start();

        odtwarzanie = true;}

on (press)

{

getURL("http://www.jarekb.xorg.pl");

}

po to że po najechaniu na przycisk odtwarza się jeden dźwięk, po kliknięciu inny i przechodzi do strony. Na klatce mam taki skrypt:

Volume = 100;

dzwiek = new Sound();

dzwiek.loadSound("1.mp3", true);

dzwiek.stop();

dzwiek.setVolume(Volume);

muza = new Sound();

muza.loadSound("2.mp3", true);

muza.stop();

muza.setVolume(Volume);

I mój problem polega na tym że po kliknięciu na przycisk strona z linku otwiera się dwa razy i dwa razy słychać dźwięk “2.mp3”

Proszę o pomoc w poprawieniu tego.

Zauważyłem że dzieje się tak jeżeli kliknę i przesunę kursor. Jeżeli kliknę i nie przesunę kursora strona wyświetla się raz. Jak to rozwiązać?

masz funkcję press wpisaną osobno do muza start i osobno do geturl więc mi się wydaję że to o to chodzi. Ja bym to zrobił tak:

on (press)

{ _root.muza.start();

        odtwarzanie = true;

getURL("http://www.jarekb.xorg.pl");

}

Masz rację - wydaje Ci się.

A tak serio to nie w tym problem bo w ten sposób jest tak samo.

hmm nie wiem czy wiesz ale to się nazywa “brudne programowanie”. Masz dwie identyczne funkcje “gdy klikniety” pod jeden button więc nie dziw się że coś się sypie. Próbowałeś chociaż to zamienić na chwilę ? bo to że Tobie się wydaje że to jedno i to samo wcale nie znaczy że flash myśli tak samo.

Dla mnie ten kod wygląda identycznie jak np:

button.onPress = function(){

gotoAndStop(2);

}

button.onPress = function(){

gotoAndStop(1);

}

i powiedz mi w tym momencie do której funkcji flash miałby się odnieść ?

ale to nadal nie jest poprawny kod. :stuck_out_tongue:

Rozumiem, zawsze jest poprawniej wtedy kiedy jest mniej pisania a działa tak samo, poprawiłem i działa tak samo więc nie w tym problem. Po zgraniu przycisku na serwer okno nowej strony otwiera mi się tak szybko że nie ma szans na jakieś poruszenie kursorem więc chyba tak zostawię i uporam się z tym jak wprawię się we flashu.

Uff dopiąłem swego :slight_smile: a tak poważnie jak chcesz to prześlij mi na punkomuzykant@wp.pl plik fla może mi się uda coś z tym zrobić choć przyznam szczerze że jeszcze nie dodawałem dźwięków do flasha.