Activesync i powolne transfery

Witam. Mam nawigację Lark 35.0 i w niej kartę pamięci która mnie najbardziej interesuje. Z ich strony głównej ściągnąłem oprogramowanie, ale kopiowanie plików na tą kartę pamięci trwa długo… Plik 1 MB zgrywa w niecałe 20 sekund, a to daje niewyobrażalne liczby gdy chcę skopiować coś o wadze przypuśćmy 150-200MB :confused: jest jakiś sposób by szybkość transferu była chociaż zbliżona do prędkości USB2.0?

Liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

W nawigacjach zazwyczaj montowane jest USB 1.1 (nie jest regułą) więc i transfery bardo niskie. Najlepiej do kopiowania plików o dużej wadze wykorzystywać czytnik kart pamięci.

Nie sposób zainstalować także programu nawigacyjnego przez AS - trwałoby to na tyle długo, że nie ma sensu tracić na to ok. 3 godzin.

Jeżeli natomiast chcemy skopiować coś do pamięci wewnętrznej urządzenia najlepiej skopiować pliki na SD i następnie używając eksplorator plików w urządzeniu (odblokowanym) skopiować pliki na NandFlash (lub ResidentFlash itp.). Proces kopiowania w ten sposób z pewnością będzie o wiele krótszy niż korzystając z kabla USB.

P.S. mam aktualnie kabel specjalnie ekranowany ale niestety nie zauważyłem by kopiowanie było szybsze (nawi NavRoad) - może dlatego, że kabelek ma akurat 5 m.

Nie mam takiej nawigacji i nie korzystałem nigdy z Windows CE, ale biorąc pod uwagę, że Windows CE jest ponoć trochę podobny do Windows Mobile (którego używam) to być może jest tam taka sama opcja jak w Windows Mobile, która pozwala określić, czy kopiowanie plików ma się odbywać za pośrednictwem ActiveSync, czy też nie. ActiveSync jest generalnie bardzo wolne :P. Poszukaj w tej swojej nawigacji, czy nie ma czegoś takiego.

Jeśli takiej opcji nie ma no to już gorzej :P. Wówczas mógłbyś poszperać w sieci, czy nie da się wyłączyć po stronie komputera jakiś opcji w ActiveSync, dzięki czemu transfer plików byłby szybszy (ja się nigdy tym nie interesowałem, więc tutaj nie pomogę).

Jeśli powyższe się nie sprawdzi no to ostatecznie możesz kupić sobie czytnik kart pamięci pod USB. Ceny raczej nie są wysokie 30-50 zł. A jeśli masz laptopa to być może już nawet masz taki czytnik. Wówczas wyjmiesz tą kartę z nawigacji, dane skopiujesz na kartę z pominięciem ActiveSync i następnie z powrotem zamontujesz tą kartę w nawigacji.

Opcja nazywa sie USB Mass Storage.

Dyski zamontowane w nawigacji (NandFlash, SDMMC) są widziane w Windows jak pamięć przenośna.

Fakt, że to jest - ale jeśli chodzi o szybkość kopiowania trzeba przetestować.

Nawigacje celowo są w trybie AS - zawsze jest możliwość uratowania jej np.po nieudanej próbie wgrania 'pulpitu" itp.

A wybór trybu powinien znajdować się w Control Panel/USB

Czytnika nie posiadam także ta navi robi za czytnik, ale przy takich transferach to nici.

Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji.

Też nie wiem jak do tego dojść :frowning: