Acutake FAN 92 vs śmigło pentagramu - który bardziej cichy

Mam parę pytań odnośnie Acutake i śmigła pentagramu na HP-100 ALcu lite…

Bo niby poziom hałasu Acutake sięga 14,9 dBA ale to przy 1400 obr/min… boje się że jak rozkręcę go na maxa to może być głośny jak śmigło pentagramu albo jeszcze gorzej ;/

Właściwości śmigła pentagramu na HP-100 to:/

Silent mode 1700 rpm, Normal mode 3000 rpm; natężenie hałasu:Silent mode: 19 dB, Normal mode: 27 dB.

Pytam bo chcę wymienić śmigło na procesorze i wstawić ze 2 do budy…

Jeden jest na tyłach obudowy ale on był razem z budą i wg mnie ledwo co wieje…

Możliwe że jest pod słabym woltażem…

skoro tak się boisz chalasu, to zainwestuj w chłodzenie wodne…

ja mam w budzie 3x12cm smigła revolteca i wszystkie chodzą na 5 voltach i

jest chłodno jak u psa w budzie…

w sumie to jeszcze nikt nie wyprodukował 12cm śmigła, które

byłoby całkowicie bezgłośne przy napięciu 12voltowym…

śmigło na tyle budy ma wydmuchiwać ciepłe powietrze na zewnątrz,

może ci się tylko wydawać że wolno chodzi…

I tak ten z tyłu jest do wymiany. Acutake ma zapewne dużo większy przepływ powietrza niż ten no name

Podłączyłem go teraz pod 12 i chodzi ciągle a nie jak tylko obudowa robi się ciepła.

Wodne odpada… nie bawiłbym się co moment w odpinanie dupereli… ze względu że co chwila wymieniam proca do zabawy w OC…i ogólnie komp dużo jest rozgrzebany bo co chwila następuje wymiana sprzętu.

Na takiej ciszy nie zależy mi żebym stosował wodę :slight_smile:

a masz wogóle jakies problemy z temperatura podzespołów ?

Z temperaturą nie.

Ale wyciszyć chciałem pentagrama.

W pierwszym poście napisałem czego się obawiam.

A wentyle do budy to raczej opcja niż konieczność.

Jak rozkręcam na max HP-100 to dość głośno + 100 % obroty na radku.

Ale radek zmieni w tym tygodniu suszarke na ACCELERO S1 Rev2 + acutake ew. TURBO MODULE.

Więc zostaje wentyl na procku.

Mam boxa od 6400 i nie wiem czy nie byłby cichszy.

Szkoda że go zdjąć się nie da.

Może i byłby lepszy cały system chłodzący od pentagrama bo takiego BOXa z AMD nie widziałem z miedzią.

Zrób tak jak ja. Na swoim chłodzeniu które ma fabrycznie wiatrak 92 mm, założyłem 120mm, choć tego fabryka nie przewidziała. Ten 120mm wentyl to właśnie Acutake, non stop kręci się z max. prędkością i jest cisza.

No ale wykonałeś to na 8600 ?

Czy na 4850 ?

Mógłbyś pokazać przykładową fotkę?

Wykonałem to na radiatorze “AC Fryzjera” zdemontowałem standardowy wiatrak i za pomocą drucików oplotłem cały radiator i jest git, przy okazji chłodzi też sekcje zasilania procesora.

Podobnie zrobiłem przy 8600GT, Wyjąłem fabryczny wiatrak i przymocowałem AC 800mmx45mm też za pomocą drucików do dziurek jakie ma na rogach laminat karty.

Nie no chyba na grafikę kupie ACCELERO S1 Rev2

By miało estetykę i wygląd :slight_smile:

Choć kosztuje dość dużo…nie wiem czemu inni piszą że + jest cena…

Tylko rozważam nad prockiem … czy Acutake będzie dużo cichszy na najwyższych obrotach…

Najlepiej wsadziłbym tam 120mm.

W zasadzie każdy wentyl na maxa będzie tam głośny bo to słychać gwiżdżące powietrze przedostające się przez żebra

Więc wyborem będzie

ACCELERO S1 Rev2 + Acutake ew. zamiast Acutake TURBO MODULE

I na procka Acutake 92 bądź 120

Plusem ACCELERO S1 Rev2 jest cena dlatego że kosztuje te 4 czy 5 dych mniej od chłodzeń , a ma praktycznie identyczną wydajność.

Acutake 120 mm ma ok 1200 obrotów na minutę i jak dla mnie i większości innych użytkowników jest cichutko (zawsze znajdzie się jakiś zboczeniec że twierdzić jest głośny), jest to o tyle ważny że zmniejszenie obrotów skutkuje dość dużym spadkiem wydajności. Przy 5v jest tragedia.

Zamiast TURBO MODULE lepiej będzie kup Acutake120 mm, taniej a tak samo wydajne tylko że takie chłodzenie zajmuje 3 sloty TURBO MODULE jest niższe, ale możesz ustawić wentyl trochę z boku że by nie blokować kart na złącze PCI.

No radeon nie popisał się chłodzeniem, trzeba przyznać.

No w zasadzie jeśli chodzi o cenę wg innych to nie jest najwyższa.

Ale ogólna cena jest dość wysoka.

Karta za taką kwotę + chłodzenie do tego to się sumuje.

Cóż.

Wezmę Turbo module… mniej miejsca mi zajmie , choć i tak nie narzekam na miejsce bo płyta dobrze rozłożona.

Nie mogę patrzeć na 92c kiedy wieje 100 % mocy podczas gry.

To na procka pójdzie Acutake 92 PRO i do budy też wsadzę 2 Acutake. Na przedzie by chłodził dyski … i tył by wypuszczał ( obecnie na tyle jest jakieś badziewie pod +12 ) które ledwo co się kręci…