Acutake jako wentylator na procesor - sprawdzi się?

Witam

Strasznie denerwuje mnie hałas boxowego wentylatora, który na przemian zwalnia i podkręca tempo. Na początku chciałem kupić nowy cooler, np. od Pentagrama… Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że chyba lepiej kupić wentylator 92mm od Acutake i zamontować na dotychczasowy radiator.

Sprawdzi się taka opcja ? Wiem, że Acutake jest cichutki, bo mam już 2 takie w obudowie, ale czy dobrze będzie chłodził procka ?

http://www.allegro.pl/item365086688_acu … _10db.html

vs

http://www.allegro.pl/item366238638_acu … 4_9db.html

Czym w zasadzie różnią się te dwa ? Widzę, że poziomem hałasu no i obrotami. Ten pierwszy będzie można bez większego problemu regulować ?

Jeszcze jedno pytanko: Jak wyłączyć w Biosie tą opcje, że wentylator sam zwalnia lub podkręca tempo ? Wiem, że się da, ale jak ta opcja się nazywa ? żebym wiedział co zmienić :stuck_out_tongue:

Opcja która spowalnia i przyspiesza wiatrak nazywa się Cool’n’Quiet w przypadku AMD.

Ta opcja obniża taktowanie proca jak jest nie obciążony a co za tym idzie wiatrak się kręci “mniej” a nie, że to przyśpiesza/spowalnia wiatrak. W przypadku intela zowie się to SpeedStep(EIST).

Panowie :stuck_out_tongue: Lepiej kupić Acutake PWM ?, dowiedziałem się, że to własnie jest to, że kręci się względem temperatury. Wychodzi z tego, że lepiej kupić tego zwykłego: 1400 Obrotów, wtedy nie będzie sam zwalniał i podkręcał prędkość ??

mam acutake 120mm więc przypuszczam że z 92 mm wentylem jest podobnie. Wentyl wiejący na max jest cichy i w miarę wydajny ale zmniejszenie ilości obrotów dość znaczenie zmniejsza wydajność (przy 5v wydajność jest kiepska). Dlatego ja mam na 12v i nie narzekam na głośność. Spokojnie uważam może sobie darować kontrolowanie prędkości, Acutake może wiać cały czas na max.

Też tak uważam , mam 120mm i chodzi cały czas na max, jest cichy…

Tylko nie zniosę tego, że jeśli kupie Acutake i założe go na radiator od proca to też będzie zwalniał i przyśpieszał SAM tak jak ten mój dotychczasowy… Nie wiem jak to ustrojstwo wyłączyć w biosie, przy nowym wentylatorku Acutake też tak będzie ?

PC Health Status i szukasz CPU Smart FAN control, lub podobnej nazwy.

Radiator od AMD raczej nie ma 92mm, jak chcesz przyczepić 92 to będzie trzeba kombinować.

To w takim razie jaki muszę kupić żeby pasował :expressionless: ?

Zmierz, 80 lub 70mm.

Z tego co widzę to raczej 70mm… 80 za duży

Kurde teraz to pewnie nawet Acutake 70mm będzie głośny.

W Biosie znalazłem:

CPU Q-Fan Control ( Disable )

Czy chodzi o to ?