Ad-Aware Free Antivirus+ - błąd przy instalacji

Witam, ostatnio ściągnęłam darmową wersję Ad Aware, przy czym niestety - nie mogę go zainstalować. Po uruchomieniu pliku exe. wyświetla się komunikat - “Missing Installer Link” . Aplikacja nie może ściągnąć plików potrzebnych do instalacji, instalator się nie uruchamia dalej i koniec. Nie wiecie co można zaradzić na to ? Ew. proszę mi polecić jakiegoś darmowego antywirusa - oprócz Avasta, z którym też miałam niemały problem…

Wróżek brak, bo informacji praktycznie żadnych sprawdź czy Zapora ogniowa nie blokuje aplikacji dostępu do internetu.

Wyłączyłam windowsowską zaporę i spróbowałam zainstalować - to samo. Nie wiem jakie informacje są potrzebne, aby rozwiązać ten program - gdybym wiedziała, co może to powodować sama bym rozwiązała problem, więc proszę, napiszcie co potrzeba Wam wiedzieć, a ja postaram się udzielić informacji.

Dodane 07.11.2013 (Cz) 17:30

Kiedy spróbowałam uruchomić plik w “trybie zgodności z windows XP” coś tam zaczęło jakby rozpakowywać i tak w kółko - okienko, że przygotowanie do instalacji, próba rozpakowania i znów… Mój system to Vista.