Ad-Aware i Spybot

Mam zainstalowany Ad-aware SE Personal 1.06 oraz Spybot Search & Destroy 1.4. Na początku zainstalowania Spybot coś tam mi wykrył chyba ze dwa razy.Zastanawiam się nad sensem trzymania jednego i drugiego. Wydaje mi się, że chyba będzie rozsądnym pozostać tylko przy Ad-aware.Tak na marginesie to do Spybota ktoś mnie namówił, twierdząc, że dobrze jest mieć jedno i drugie. Z obserwacji wnioskuję,że jest to chyba bezsensowne. Tym bardziej,że nie jestem jakimś zawodowcem w tej dziedzinie.Oprócz tego mam zainstalowany AVG AntiVirus 7.338; który spełnia swoją funkcję.Może konkretnie;

a/. czy pozbyć się Spybota w tej sytuacji

b/. czy warto zabawić się w któryś z prostych programików typu;

Szyfrowanie danych { w moim przypadku jest to nawet potrzebne z uwagi na fakt, żę nie jestem samodzielnym użytkownikiem komputera }.

Proszę o rzetelną ocenę mojego postępowania oraz kompetentną podpowiedź głównie zaś co do pkt. < b >

a/. nie pozbywaj się. Obydwa programy się uzupełniają.

b/. skoro nie jesteś samodzielnym użytkownikiem komputera i boisz się że ktoś Ci będzie przeglądał twoje katalogi, to się możesz zabawić w szyfrowanie danych

Programy do szyfrowania:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=85

Ad 1. Jeśli nie masz miejsca na dysku jeden antyspyware ci wystarczy, jeżeli jeszcze trochę masz to pozostawa sobie ten drugi, ale używaj go sporadycznie (po prostu bazy spyware mogą się trochę różnić, dlatego jedne wykrywa więcej inny mniej)

Ad 2. To czy potrzebujesz tego typu program musisz ocenić sam.

Dziękuję za bardzo przyzwoitą poradę. Co do programów przeznaczonych do szyfrowania, który najlepiej wybrać? Podkreślam,że mam dużo miejsca na dysku. Co do programu szyfrujacego zależy mi na programiku prostym a co najważniesze winien być po polsku.

Z tych co Ci podałem to najlepszy jest wg mnie TopSecret Next Generation ale niestety jest płatny. Z darmowych to polecam SekretNIK 1.0.

Oba po polsku.

Mi się wydaje ,że chyba niezły.W związku z tym,że w tych kwestiach jestem raczej słaby. Okazało się po ściągnięciu tego programu, że Spybot coś tam pokazuje a po drugie to tyle było róznych ikon { w zip }, że nie bardzo wiedziałem co zrobić. { może dostanę jakąś pomoc < krok po kroku > }. A może zainstalować np.Enigma 2003 Final 2.7. Nie jestem jakimś profesjonalistą - wystarczy mi coś prostego.

Jak Spybot coś znalazł to usuń to coś, niekoniecznie było to z programu Sekretnik.

Co do Sekretnika. Jak rozpakujesz plik który ściągnołeś to klikasz na Setup (ikonka komputerka) i rozpoczyna się instalacja programu.

Po instalacji musisz ponownie uruchomić ponownie kompa.

Jak będziesz uruchamiał program to musisz podać hasło (wymyślasz je sam przy pierwszym uruchomieniu). Obsługa programu jest prościutka, zobaczysz sam.

Co do Enigmy 2003 to też możesz sobie zainstalować i sprawdzić sobie czy Ci się bardziej podoba od Sekretnika.