Ad-Aware SE Personal


(Staffa Terror) #1

mam małe pytanko, a wiec chodzi mi o to, ze przed chwilą zainstalowałem sobie Ad-Aware SE Personal .. i zrobiłem scan .. i wyszło mi coś takiego : http://img41.imageshack.us/my.php?image=aaa3hl.jpg ...


(Farall) #2

No i co? Trzeba kliknąć next, zaznaczyć wszystko co ci wyswietli na liście i kliknąć Delete. I już :slight_smile:


(lazikar) #3

Next po czym zaznacz wszystkie i next Delte :slight_smile:

I zmień sobie język na PL


(B Ucze K) #4

spolszczenie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=39&id=768


(Staffa Terror) #5

mam jeszcze jedno pytanko, jak się najlepiej zabezpieczyć przed wirusami itp ? co najlepiej zainstalować ? mam zainstalowane: Norton SystemWorks 2004, Ad-Aware SE Personal, service packa 2 ... co jeszcze mozna dodać do tego? czy to juz wystarczy ? ; )


(boczi) #6

Masz dobre zabezpieczenie. Ew. dodaj do tego MS Antispyware z ochroną rezydentną w tle.

http://www.microsoft.com/poland/securit ... fault.mspx

Program, choć na razie po angielsku, jest b. łatwy w obsłudze i intuicyjny, świetnwe dopełnienie Ad-Aware; możesz też zainstalować dodatkowo Spybot Search&Destroy, i jeśli używasz IE6, zmień np. na Firefox, Opera lub choć nakładkę na IE jak np. Maxthon - chodzi tu o bezpieczeństwo.

Ew. możesz wyłączyć zaporę z SP2 i zamiast tego zainstalować firewall Kerio, skuteczniejszy:

http://www.kerio.tk


(Pzontek) #7

Jak dla mnie to wystarczająco, no moze jeszcze spybot 1.4

noi aktualizacje Nortona i WinaXp i firewall np. zone Alarm

http://www.dobreprogramy.com/index.php? ... 84&id=1036


(Staffa Terror) #8

hm, za bardzo nie znam się na angielskim, i nie wiem jak mam pobrać MS Antispyware : > .. biorę tam " Pobierz wersję beta " i co dalej ? ; > .. a co do przeglądarki to mam Mozilla Firefox ...


(boczi) #9

Klikasz Continue -> Countinue... Będzie proces walidacji.

Tu zresztą masz bezpośredniego linka:

POBIERZ


(Staffa Terror) #10

heh, no okay .. juz zassysam ..

chce jeszcze zainstalować Spybot Search & Destroy 1.4 .. ale tam jest napisane, ze nie zaleca się początkującym użytkownikom ? why :> ?


(boczi) #11

Ponieważ początkujący nie zawsze będą wiedzieli co zrobić, usunąć, itd. ale w 99% to, co podaje program, nadaje się do usunięcia. W razie czego - pytaj.


(Pzontek) #12

To nie prawda akurat Spybot Search & Destroy 1.4 jest bezpieczny bo tworzy kopie usuwanych plików a na samym początku tworzy backupa całego rejestru, takze mozesz przywracać usunięte rzeczy. Łatwo sie w tym połapać ale w trybie dla począkujących :wink:


(Staffa Terror) #13

no spoko ; )

a teraz napiszcie mi jak wyłączyć zaporę w sp2 .. a włączyć tą Kerio ? bo juz mi się sciąga ? wystarczy ją zaistalować czy coś jeszcze trzeba zrobić ? :wink: .. napiszcie tak, zebym dał radę :stuck_out_tongue: ..


(Krzysieknd2) #14

Wyłączenie zapory SP2. Panel sterowania >>>Zapora systemu windows>>wyłącz

A co do Kerio to jak zainstalujesz to już będzie włączona zapora :stuck_out_tongue:

Możesz się jedynie pobawić w ustawieniach ale nie potrzeba :slight_smile:


(boczi) #15

Panel Sterowania -> Zapora systemu Windows -> Wyłączasz -> Zatwierdzasz.

Wystarczy zainstalować Kerio - a szczegółową konfigurację, jakbyś chciał, masz tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065


(Staffa Terror) #16

no zainstalowałem dobrze wszytsko .. ale nie wiem dlaczego jak mi sie uruchomił ponownie komputer po zainstalowaniu, to uruchomił mi się jakies 2 razy i tak mam prawie codziennie, po wyłączeniu go ;/ .. i wyskoczyło mi niebieskie okno i tam jakies napisy, ze jakiś mam błąd techniczny, i na samym dole jest tez napisane " Zurzycie pamięci fizycznej " i lecę sekundy jakieś ;/ .. co to jest ? ;/ .. coś mam popsute jakiś podzespół ? czy co ? ;/ ..


(boczi) #17

Przetestuj pamięć RAM...

I podaj dokładną treść błędu. Szczególnie początki, z nazwą kodu błędu.


(Staffa Terror) #18

ściągnąłem ten program, rozpakowałem i tam trzeba wsiaść " install " .. bo jak wziąłem to, to wyskakuje mi coś takiego : http://img75.imageshack.us/my.php?image=aaa9fb.jpg .. jak wpisuje tam " c " i naciskam enter to mi znika okienko ? ;/ .. co trzeba wziaść tam zeby sprawdziło mi te ramy i te błędy pokazało ?


(boczi) #19

Ten program musisz nagrać na dyskietkę, a później zabootować z niej komputer (ustawić w BIOS-ie - zapewne w Advanced... Features, by dyskietka była ustawiona na First.)


(Staffa Terror) #20

kurde, a nie da się jakoś inaczej tego zorbić ? albo jakis inny program ?, ponieważ stacja dyskietek mi sie ostatnio popsuła ;/ .. jak wkładam dyskietkę, to wyskakuje mi " włóż dysk do stacji dysków " próbowałem dużo dyskietek, i to samo mi wyskakuje ;/ .. kupiłem tez nowa dyskietkę i tez to samo .. wiec jest jakies inne rozwiązanie ? :>