Ad -aware

Zrobiłem skanowanie i pokazało coś takiego:

ALEXA

RegKey:Software\Microsoft\Internet\Explorer\Extension[c95fe…]

WINDOWS

RegData:Default\Software\Microsoft\Mediaplayer\Plaeyer\Settings

RegData:Software\Microsoft\Mediaplayer\Player\Settings

Wszystko to jest w kwarantannie

Co to jest? Usunąć to czy przywrócić :shock: :?

Ten wpis pochodzi z wyszukiwarki sieciowej o nazwie Alexa .

To może być szpiegowskie, a na pewno indekser.

Zostaw na razie w kwarantannie, jak nic się nie stanie - usuń.

Dzieki programowi Ad-aware zlokalizowalem Alexe dwukrotnie. Od razu wykasowalem. Ciekawe jest to, ze jak sadze, wpis Alexy pojawia sie przy okazji instalowania np. poprawki dla przegladarki. Dlatego staram sie zawsze po tego typu czynnosci wlaczyc program typu Adaware i od razu kasuje szpiega. Choc zawsze warto poczekac, na to co stanie sie bez tego wpisu.

Do tego celu służy kwarantanna wpisów. Zawsze można - nawet w trybie awaryjnym- przywrócić usunięte.

Nie mialem zamiaru negowac “furtki bezpieczenstwa” w postaci kwarantanny. Piszac, iz od razu wykasowalem, chcialem powiedziec, ze usuniecie tego wpisu nie ma skutkow negatywnych i mozna to bez obaw zrobic. Byl to moj drugi wpis na tym forum, nie mialem zamiaru udawac oblatanego w temacie, bo nie jestem. Pisalem tylko z czym sie spotkalem, co zrobilem i jakie byly tego skutki. I mysle, ze nie zasluzylem na zlosliwosci, chyba ze jestem niemile widziany.

Teraz wiesz, czemu tak napisałem - dla przypomnienia. Przykro mi, że jesteś nadwrażliwy, bo nie o to tu szło - a myślisz dobrze.

Dzięki. przetrzymam to jeszcze dzień i usunę. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

karo :scatter:

Nie musisz.

Alexa w tym przypadku zawiera klucz identyfiakcyjny Twojego Windows Media Playera, który jest wysyłany do internetu jako unikatowy identyfikator przy każdej próbie łączenia się WMP z materiałami multimedialnymi zawartymi na stronach. Również w przypadku pobierania i uaktualniania informacji o plikach multimedialnych odtwarzanych na Twoim komputerze za pomocą WMP. Oczywiście można wyłączyć tę funkcję we właściwościach WMP, ale jeśli zależy ci na anonimowości to możesz usunąć te wartości bez szkody dla systemu.

Pozdrawiam.

Znalazlem ciekawy artykulik w temacie Alexy, moze czytaliscie, bo to z czerwca. Kto nie czytal a jest ciekawy, to http://infojama.pl/article.php?sid=1935 Pozdrawiam