Ad block do microsoft edge

Witam, poszukuję programu do blokowania reklam w najnowszym microsoft edge. Zastanawiam się czy to jest na pewno bezpieczna przeglądarka do logowania się do bankowości elektronicznej? Jestem laikiem komputerowym proszę o pomoc…

Edge Chromium wspiera ten dla Chrome:

Do Edge Legacy raczej polecany AdGuard (uBO się nie rozwijało długo w tej kwestii a Nano Adblocker pewnie w tym roku też zaprzestanie kompletnie wspierania Legacy):

AdGuard przykładowo dalej nie porzucił Firefox 52 dla XP i Visty.

Ja w Edge używam dwóch blokerów i działają wyśmienicie uzupełniając się wzajemnie.
uBlock Origin i AdGuard.

Raczej tylko dubluje; AdGuard z zalet ma tylko VanillaJS, które pod uBO nie ruszą i raczej najszybciej jest je wrzucić w jakiś Tampermonkey / Violentmonkey / Greasemonkey (przykładowo klikacze zamykające toporne paski i popupy cookies/RODO - np. zamrożone odtwarzacze na stronie).

Edge dodatkowo nie wspiera replace, więc to tylko zaleta dla użytkowników Firefox z dodatkiem lub jak zainstalujesz aplikacje na Windows/macOS/Android (wtedy ona może wykonać replace).

A jak z bankowością elektroniczną można się bezpiecznie logowań do banku z tej przeglądarki?

Każda “duża” przeglądarka jest w teorii w miarę bezpieczna, to zawsze użytkownik jest najsłabszym ogniwem. Klika w co popadnie, nie zwraca uwagi na adres strony, synchronizuje hasła do banku w przeglądarce itp…

Ja korzystam z uBlock Origin. Co do Edge to nie ma się czegokolwiek obawiać logując się do bankowości Internetowej. Bazuje na Chrome, możesz pobierać dodatki z Chrome web Store, dodatkowo Edgeuchodzi za jedną z bezpieczniejszych przeglądarek, gdyż ma wbudowane dodatkowe filtry ze starego Edge, który pod wzgldem bezpieczeństwa był dosyć dobry, oraz jest zintegrowany z Windows, a więc mocno powiązany z Windows Defender, który obecnie radzi sobie całkiem dobrze.