Ad-hoc siec niezidentyfikowana brak dostepu do internetu

(Shadow135135) #1

Witam, otoz moj problem polega na sieci ad hoc z ktorej korzystalem by dzielic internet z komputera stacjonarnego na laptop oraz ipod. Nie bylo mnie przez weekend w domu, wracam a tu siec nie dziala :o . Grzebalem w udostepnianiu internetu itp. Gdy nakieruje na ikone kolo zegarka (ta od polaczen sieciowych) Mam informacje "Siec niezidentyfikowana brak dostepu do internetu". Prosze o jakas rade jak temu zaradzic poniewaz zawsze tworzylem siec i od razu dzialalo. Wspomne tez o komunikacie ktory wyskakuje gdy podlaczam laptopa do sieci ad hoc ktora zostala stworzona na komputerze stacjonarnym. "System windows wykryl konflikt adresow IP". Karta sieciowa jest wlaczona.

(FadeMind) #2

Sprawdź ustawienia routera. Pokaż wynik polecenia:

ipconfig /all

Masz utworzoną grupę roboczą ?

W jaki sposób łączysz się z Internetem? (ADSL, WiFi od lokalnego dostawcy, "kablówka")

(Shadow135135) #3

mam karta tunelowa: Oraz masa informacji na kazdym mam DHCP wlaczone: nie i autokonfiguracja wlaczona

stan nosnika odlaczony.

Lacze sie poprzez modem usb taki jak ma sie najczesciej w laptopach. Zawsze wlaczalem siec ad hoc kreatorem windows 7 (skonfiguruj nowa siec itd itd) mam karte wifi wbudowana w komputer w tym napewno nie ma problemu, mysle ze to moze w ustawieniach cos sie zmienilo i dlatego nie dziala. Odnosnie grupy roboczej, czy mozesz wytlumaczyc to troche dokladniej? Komputery sa w tej samej sieci ad hoc.