Ad hoc Vista Home Basic i udostępnianie internetu

Witam,

Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem pod systemem Windows Vista Home Basic. Mianowicie chodzi dokładniej o udostępnianie połączenia internetowego w sieci ad-hoc na Wi-Fi. Wcześniej, gdy chciałem Internet udostępnić, po założeniu sieci w podsumowaniu był duży dodatkowy przycisk “Włącz udostępnianie połączenia internetowego”. Teraz tego przycisku nie ma.

Sprawdzałem ustawienia właściwości sieci, wszystko jest ok, zaznaczony jest haczyk by udostępniać, ale to nie działa. Sprawdzałem ustawienia firewall’a, wszystko jest ok. Nie wiem co się stało, czy można jakoś ów przycisk przywrócić?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Witam. Mam ten sam problem. Przez kilka dni działało przez problemów, ale nagle opcja “udostępnij połączenie internetowe” czy coś w ten deseń po prostu zniknęła. Jeżeli uzyskałeś jakąś informacje na ten temat to daj znać.

Pzdr.

Czy chodzi wam koledzy o udostępnienie internetu po kablu z komputera, który łączy się z internetem przez WiFi?

Jeśli tak to: Panel sterowania --> Sieć i internet --> Połączenia sieciowe. Tu zaznaczacie połączenie sieci bezprzewodowej (WiFi) oraz połączenie lokalne (po kablu) i klikając PPM na jednym z nich dajemy opcję połączenia mostkowe.

Jeśli chodziło o co innego to piszcie.