Ad Muncher "przepuszcza" reklamy!

Witam!

Mam wersję programu v4.71, i nie wiem dlaczego, zaczął mi wyświetlać nie wielkie reklamy…

Thx za pomoc!

To jest zwykły program, a nie magiczny sposób na pozbycie się banerów, zbędnych animacji flash itp itd. Zainsteresuj się konfiguracją tego programu. Nawet jak masz dobrze skonfigurowany program nie masz gwarancji, że wszystkie reklamy będą zablokowane. Dlatego jest możliwość dodawania własnych filtrów. :wink:

To zainstaluj Spybot Search & Destroy albo Ad-Adware to już nie będzie reklam !!

Oj Jasiu,

Coś mi się wydaje, że kompletnie nie zrozumiałeś pytania, albo sam nawet dobrze nie wiesz do czego służą wymienione przez ciebie programy.

Ad Muncher usuwa reklamy tak jak AdBlock w Firefoxie z tym, że na szerszą skalę, bo nie ogranicza się tylko do jednej konkretnej przeglądarki, ale do wszystkich przeglądarek (nawet tej wbudowanej do WinAMPa).

Wymienione przez ciebie programy usuwają reklamy i “elementy szpiegujące” wbudowane w programy, a nie pobieraną przez nie treść.

To są 2 zupełnie różne programy.

Ja osobiście korzystam z Opery + jej wbudowana funkcja blokowania treści + Ad Muncher + skrypt javy o nazwie AdBlocker+.

Jeśli używasz Firefoksa możesz doinstalować AdblockPlus i AdblockPlus Element Hiding Helper- za jego pomocą możesz ręcznie blokować elementy strony- więc tam gdzie AdMuncher nie da rady możesz i tak dobić reklamy używając takiego tandemu. :slight_smile:

Używam Opery, jak ją skonfigurować? :expressionless:

Menu Narzędzia -> Preferencje/Widok? ;| Jeśli ci mało opcji, które możesz tam zmienić wpisz w pasek adresu

opera:config

Co do konfiguracji blokowania reklam w Operze… skoro instalowałeś AdMuncher’a to podczas instalacji powinna być opcja, by program ten dodał swoje polecenia do menu kontekstowego. Dodatkowo w Operze wyłącz blokowanie wyskakujących okienek.

Żeby blokować elementy strony z pomocą wbudowanej funkcji kliknij gdzieś na stronie prawym przyciskiem myszki i wybierz z menu “Zablokuj zawartość”. Jednak skoro masz zainstalowanego AdMuncher’a to polecam blokować wszystko poprzez ten program. Jeśli wyłączyłeś blokowanie wyskakujących okienek, to jak z menu prawokliku wybierzesz AdMuncher, to znajdziesz tam m.in. takie opcje jak “Block link” czy “Block image”.

Dodatkowo polecam do opery skrypt javy, o którym wspomniałem już wcześniej. Pliki i instrukcję jego instalacji znajdziesz TU

Przydatne strony:

http://operawiki.info/OperaPL

http://my.opera.com/polski/forums/ - tu polecam kierować wszystkie pytania odnośnie Opery

http://adas.jogger.pl/kategoria/opera/

http://userjs.org/scripts/

http://userscripts.org/ - ta strona w tej chwili coś nie działa, ale ogólnie można tam znaleźć masę przydatnych skryptów