Adapter bluetooth <-> mini jack

Cześć!

Potrzebuję kupić jakiś adapterek dzięki któremu prześlę dźwięk z BT do głośników / wzmacniacza. Budżet obojętnie jaki byleby nie było to 500 zł XD co polecacie?

Logitech ma w ofercie, ale chyba 3.0. Posiadam, działa jednak trochę ciszej względem nominalnej głośności - po prostu gra ciszej:
Odbiornik audio Bluetooth firmy Logitech do bezprzewodowego strumieniowego przesyłania dźwięku

A jakie urządzenie będzie nadawać sygnał? Trzeba dobrać taki zestaw który obsłuży najlepszy kodek audio obsługiwany przez oba urządzenia.

Ty szukasz odbiornika, do którego się podłączysz, jak do słuchawek BT, potem to podepniesz do wmachola i gra, czy jak? Bo ten adapter tak działa.

Sprawdzę, poczytam i jeśli nie wpadnie nic ciekawszego w oko to z chęcią kupię. Normalnie wykorzystałbym któryś z transmiterów fm które mam w zapasie w aucie ale chyba żaden nie umożliwia przekierowania dźwięku per aux tylko walą od razu po ustawionej częstotliwości do radia.

Kilka różnych smartfonów, ale nie jednocześnie ofc.

Dokładnie takiego rozwiązania szukam.

Pytam bo dla uzyskania najlepszej jakości dźwięku warto dobrać odbiornik Bluetooth wspierający kodeki którymi dysponuje przynajmniej część nadajników (telefonów). Tu jest to ładnie opisane What are the best Bluetooth codecs? aptX, AAC, LDAC and more explained | What Hi-Fi? natomiast nas interesuje tabelka:

image

zawierająca porównanie maksymalnych parametrów dźwieku jakie zapewnia dany kodek. Przykładowo, Ugreen 40759 wspiera aptx HD i mając odpowiedni telefon (np. OnePlus 7) połączenie między nimi skorzysta z dźwięku wyższej jakości niż wykorzystując domyślny kodek AAC lub SBC.

Jeżeli słuchasz muzyki w bezstratnej jakości, np z Tidala czy Apple Music to celowałbym w urządzenia obsługujące kodeki bezstratne. Najczęściej występuje LDAC (o ile oczywiście jak wspomniał powyżej hindus, telefon obsługuje).

Sam się za czymś takim rozglądam, ale dałem sobie spokój bo mam wrażenie że w kwocie, którą chcę zapłacić (czyli jak Ty, znacznie poniżej 500zł) to nie będzie rewelacji. Poza tym w tego typu urządzeniach trochę brakuje mi 'psucia muzyki" poprzez możliwość ustawienia jakiegoś efektu czy brak equalizera. Jednak jeżeli podłączasz się nie do głośników tylko do wzmacniacza, w którym masz takie możliwości, to rozwiązuje problem

Jeszcze jeden powód, dla którego się wycofałem z kupna to fakt, że chciałbym mieć niezależne urządzenie streamujące a nie takie zależne od BT, który mimo wszystko potrafi swoje zakłócenia do muzyki dodać. Pójdziesz gdzieś z telefonem, muzyka się rwie, przestaje grać itp.

Czyli patrzyłem na coś w rodzaju wycofanego ze sprzedaży Chromecast Audio. Naruszyli jakieś patenty. Nie ma na rynku nic co by obsługiwało Chromecast, wszystko co jest i streamuje i jest<500zł, to ma jakieś własne kulawe apki. No i tu wchodzimy w „sieciowe odtwarzacze audio /streamery audio” >500zł. Najtańsze co widzę to WiiM Pro - sieciowy odtwarzacz audio - Audiopolis.pl


Jeżeli jednak to wszystko jest dla Ciebie bez znaczenia, to szukałbym czegoś co obsługuje minimum kodek AptX, np BE-RCA-Grey Bluetooth Music Reciver-Shenzhen Jianyi Keji Youxian Gongsi choć widzę jakiś problem z dostępnością na europejskim rynku (niedawno było ich sporo na allegro <150zł). Na US amazonie jest https://www.amazon.com/dp/B07XMRMK6F?tag=lifewire-onsite-prod-20&th=1

@blumberplumber ten Logitech, który wkleiłeś też mi się podobał i prawie go kupiłem ale ostatecznie nie mogę się nigdzie doczytać czy ma AptX. Wygląda na to że nie ma. Parę lat temu była to bardzo dobra oferta, ale teraz w tej cenie można mieć lepsze urządzenia, mimo że do Logitecha mam sentyment i uważam że świetny sprzęt robią.

…no i zrobiłem ponowny research w temacie, sam się upewniłem co chcę a czego nie chcę ;D

Od 5 zł z Chin:

https://allegro.pl/listing?string=mini%20jack%20bluetooth&order=p

Kodek pewnie najgorszy. Prawdopodobnie ten od Blow się nie nada jak duża wtyczka USB ma więcej funkcji niż ładowanie baterii.


Możliwe, że Tidal całkowicie porzucił LDAC i już oferuje tylko pliki w stratnym formacie.

Tak też się da, muzyka to muzyka. Mam podobne urządzenie do auta no i gra. W tym przypadku nie wymagam wiele i nie wsłuchuję się w jakość.

Tidal nigdy nie miał oferty ze stratną kompresją. Obecnie ten podstawowy abonament to HIGH, (Do 16 bitów, 44,1 kHz) w jakości studyjnej (bezstratny FLAC) czyli taki jak fizyczne płyty CD. Mają jeszcze MAX, ale to nie wiem dla kogo… (Do 24 bitów, 192 kHz - HiRes FLAC).

AptX czy LDAC to są kodeki do łączenia urządzeń audio BT. Serwisy streamingowe ich nie używają. Czyli jeżeli masz np AptX a odtwarzasz Tidal High, to AptX pogorszy jakość.

Urządzenia z AptX będą dobre do Spotify, które ma niższą jakość i strata na AptX nie będzie tak odczuwalna.

Głośniki to jakiś podstawowy model z poprzerabianą elektroniką więc dużej różnicy między kodekami nie odczuję.

Do słuchania muzyki mam słuchawki.


Na odbiorniku będą latały głównie radia internetowe (różne warianty rmf, może openfm). Zamówiłem dziś coś takiego, jak mi przyjdzie to dam znać jak się sprawuje: