Adapter BT do słuchawek

W komputerze stacjonarnym nie mam bluetootha - kolega pożyczył mi takie urządzonko podłączane pod USB, dzięki czemu mogę połączyć słuchawki (WH-1000XM3) po BT - wg specyfikacji ten adapter niby ma BT 4.0 i zasięg do 50m. Niestety efektywny zasięg wynosi raptem jakieś 2 metry :confused: Gdy łączę słuchwaki z telefonem to spokojnie mogę odejść na dystans kilka razy dalszy więc problem jest z tym adapterem BT a nie ze słuchawkami.

Zastanawiałem się nad czymś takim - niby też ma BT 4.0 a producent deklaruje pracę do 20m (w komentarzach ktoś pisze, że na 10m mu działało co by mnie satysfakcjonowało):

Czy ktoś mógłby polecić jakieś tego typu urządzenie, które będzie pozwalać na pracę na większym dystansie? Chętnie bym rozważył coś sprawdzonego z BT 5.0.

Może, coś takiego (BT 4.2)?

Jeżeli chcesz coś z BT 5.0 to pamiętaj, że smartfon też musi posiadać BT w tym standardzie jeżeli chcesz w 100% to wykorzystać.
Różnice wbrew pozom są, m. in. 2x szybszy transfer w stosunku do BT 4.2, mniej energii zużywa, szybciej się łączy, większy zasięg wewnątrz budynku (do 40m/na zewnątrz 200m)

Te urządzenie pozwala zamienić słuchawki przewodowe w bezprzewodowe. Moje są w standardzie bezprzewodowe więc ja czegoś takiego nie potrzebuję. Ze smartfonem łącze się bez problemów. To czego potrzebuję to możliwość łączenia się po BT z komputerem stacjonarnym - w standardzie mój komputer nie miał takiej możliwości.

Kupuj w normalnym sklepie zamiast na bazarach, to będziesz miał większą pewność, że nie wciskają ci badziewia, a nawet jeśli, to będziesz miał prawo reklamować niezgodność parametrów z opisem.