Adapter do dysku SATA II

Czesc

Pare dni temu kupilem karte graficzna Geforce 9800GTX+. Jak sie okazalo, chlodzenie w tej karcie jest tak szerokie, ze blokuje mi dostep do wszystkich gniazd SATA na plycie.

Nie moge oddac Geforca bo kupilem go na pchlim targu wiec pomyslalem o przejsciowce do mojego dysku Hitachi HDT721032SLA360 zeby uzyc innego gniazda. Posiadam rowniez karte SATA PCI RAID Card lecz nie mam zielonego pojecia jak jej uzyc.

Prosze o pomoc.

Plyta glowna : Biostar GF7050V-M7 SE jesli moze to w czyms pomoc.

http://allegro.pl/item630718456_kontrol … ak60a.html

Z własnego doświadczenia odradzam kupowania tego kontrolera. Szybkość transferu jest tragiczna - tylko SATA 1 (lub namiastka tego, którą ogranicza PCI). Po zainstalowaniu systemu na dysku podłączonym do tego kontrolera, komputer nadawał się tylko do oglądania filmów, przeglądania internetu - powstał typowy komputer biurowy. Można było zapomnieć o graniu, ponieważ co chwila gra dostawała czkawki (doczytywanie z dysku), np. w grze Portal, która nie ma aż tak dużych wymagań…

Próbowałeś podłączyć dysk za pomocą kabla SATA kątowego?

jesli uzywales kontrolera na pci, to nic dziwnego - max 100gb/s, wiec sata300 nie potrzebna (jest obsluga natywna zapewne), bo to nawet sata150 nie osiaga :roll:

mozna zakupic sama przejsciowke sata-ata (lub bi) i podlaczyc pod IDE (133mb/s moze lekko ograniczyc nowszy dysk)

kabel katowy tez jest wyjsciem, oczywiscie :slight_smile: