Adapter dual sim K800

(8radek8) #1

Kilka dni temu kupiłem na allegro. Z wielkim trudem udało mi się zmieścić te karty pod baterią i zamknąć klapkę :slight_smile: Ale zastanawia mnie jedna rzecz-dlaczego jak wybieram zmianę na inny numer to resetuje mi się telefon ?

(system) #2

to normalne ze telefon się restartuje, tak już jest

(scripter1) #3

Bo najwyraźniej tak działa ten adapter który kupiłeś.

Na allegro są też adaptery które podobno nie wymagają restartu ale nigdy czegoś takiego nie testowałem.

Jak poważnie myślisz o używaniu 2 kart sim to lepiej kup sobie telefon DualSim.

Te tańsze telefony (pokroju myPhone) działają podobnie jak taki adapter bo tylko jedna kart jest w danym momencie aktywna ale te lepsze (np. Samsungi) działają tak jakby to były dwa telefony w jednym i obie karty są aktywne jednocześnie.

Ja mam Samsunga D880 i jak ktoś mi dzwoni na jedną kartę podczas gdy na drugiej rozmawiam to tamten słyszy normalny sygnał dzwonienia a ja w słuchawce słyszę sygnał informujący o drugim połączeniu.

Dla porównania w myPhonach w takiej sytuacji ta druga karta jest całkiem niedostępna a dzwoniący na nią słyszy że mam wyłączony telefon i dopiero po zakończeniu połączenia jest informacja że ktoś dzwonił na drugą kartę.

(8radek8) #4

Bo na filmikach jak widziałem, to na tym adapterze co mam to nie ma restartu, że się wyłącza i włącza telefon tylko od razu przechodzi na 2 kartę.