Adapter dual sim K800

Kilka dni temu kupiłem na allegro. Z wielkim trudem udało mi się zmieścić te karty pod baterią i zamknąć klapkę :slight_smile: Ale zastanawia mnie jedna rzecz-dlaczego jak wybieram zmianę na inny numer to resetuje mi się telefon ?

to normalne ze telefon się restartuje, tak już jest

Bo najwyraźniej tak działa ten adapter który kupiłeś.

Na allegro są też adaptery które podobno nie wymagają restartu ale nigdy czegoś takiego nie testowałem.

Jak poważnie myślisz o używaniu 2 kart sim to lepiej kup sobie telefon DualSim.

Te tańsze telefony (pokroju myPhone) działają podobnie jak taki adapter bo tylko jedna kart jest w danym momencie aktywna ale te lepsze (np. Samsungi) działają tak jakby to były dwa telefony w jednym i obie karty są aktywne jednocześnie.

Ja mam Samsunga D880 i jak ktoś mi dzwoni na jedną kartę podczas gdy na drugiej rozmawiam to tamten słyszy normalny sygnał dzwonienia a ja w słuchawce słyszę sygnał informujący o drugim połączeniu.

Dla porównania w myPhonach w takiej sytuacji ta druga karta jest całkiem niedostępna a dzwoniący na nią słyszy że mam wyłączony telefon i dopiero po zakończeniu połączenia jest informacja że ktoś dzwonił na drugą kartę.

Bo na filmikach jak widziałem, to na tym adapterze co mam to nie ma restartu, że się wyłącza i włącza telefon tylko od razu przechodzi na 2 kartę.