Adapter FiiO LU1 - czy sprawdzi się?

Chciałbym podłączyć słuchawki ze starego telefonu Nokia C2-01 do Xperii SP. Niestety nie są one kompatybilne. Wejście minijack pasuje, ale rzadko inny telefon niż Nokia obsłuż słuchawki Nokia.

 

http://allegro.pl/adapter-do-sluchawek-fiio-lu1-lu-1-fv-krk-i5236403590.html

 

Czy powyższy produkt może spełnić swoją funkcję w tym wypadku? Oczywiście w opisie jest napisane, że urządzenie dedykowane jest słuchawkom Iphone’a, lecz na wideo poniżej, autor wspomina też o słuchawkach Nokii oraz posługuje się słowami “any brand phone”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sIsDiaKxDGM

 

Czy ktoś z Was miał styczność z ta przejściówką i może powiedzieć czy zadziała w moim wypadku?

Z tą przejściówką styczności nie miałem ale wiem co nieco na temat.

Problem tkwi zazwyczaj w tym że nokia podobnie jak inni producenci stosuje typową 4 pinową wtyczkę mini-jack/micro-jack z tą różnicą że zamienione są miejscami piny masa oraz mikrofon/przycisk przez co zestaw słuchawkowy nie działa.

Większość takich przejściówek po prostu zamienia miejscami te piny i podejrzewam że wspomniana przejściówka też tak działa, teoretycznie to powinno rozwiązać twój problem.

Czy w słuchawkach iphone te miejsca są zamienione tak samo?

Trochę mi to zajęło ale znalazłem więcej informacji na ten temat.

Problem w tym że informacje która firma stosuje który standard podawane na różnych stronach są sprzeczne, prawdopodobnie w różnych modelach telefonów tych firm są używane inne standardy.

A więc są jak już napisałem wcześniej 2 standardy układu pinów, jeden jest określany jako " OMTP standard" a drugi jako " CTIA standard" i różnią się one tylko tym że mają zamienione miejscami 2 piny jak na poniższym obrazku.

4284_OMTP%20vs%20CTIA.JPG

Według strony na której znalazłem informację o nazwach tych standardów wygląda to tak:

Standardu OMTP używają: Huawei, Samsung, Nokia, LG i Motorola.

Standardu CTIA używają: Apple, HTC i Blackberry.

Natomiast według innych stron wygląda to następująco:

Standardu OMTP używają: Nokia i Lenovo mobile

Standardu CTIA używają: Apple iPhone, Samsung, HTC i Blackberry

Wszystkie źródła zgodnie twierdzą że Nokia i Apple stosują oddzielne standardy ale nie znalazłem info który z nich stosuje Sony.

Z tego co piszesz wynika że w twojej Xperii masz inny standard niż w Nokii (jeśli Xperia nie ma jakiegoś jeszcze innego swojego standardu to będzie to CTIA jak w iPhonie).

Niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć czy ta przejściówka jest odpowiednia bo nie znalazłem info jakie ma ona w środku połączenia.

Dziękuje za wyczerpująca wypowiedź. Myślę, że zaryzykuję i kupię przejściówkę. Tym bardziej, że słuchawki od Sony odbierają mi na odtwarzaczu mp3, więc prawdopodobnie nie mają jeszcze jakiegoś oddzielnego układu, tylko standardowy, ew. powszechny. Słuchawki od Nokii na wspomnianej mp3-ójce nie odtwarzały dźwięku.