Adapter Mini Jack - USB


(Lewandowski-pl) #1

Witam,

od dłuższego czasu wysiadało mi wyjście słuchawkowe (MiniJack), aż w końcu wysiadło zupełnie. Nie mam teraz możliwości podłączenia mikrofonu, ale słyszałem, i widziałem adaptery MiniJack - USB, jednak albo za duże (te duże Jacki), albo nie z tą końcówką (męskie i USB, i minijack).

Tak więc jak zapewne się domyślacie, potrzebuję adapter - z jednej strony USB A (męski), a z drugiej MiniJack (żeński).

Szukałem (być może nie dokładnie, być może nie wiem, jak to wyszukać) w sieci, na Allegro, w Ceneo... i nic. Tak jak wcześniej pisałem - są, ale nie takie, jakie potrzebuję.

Czy w ogóle takie coś na pewno istnieje? Gdzie można to kupić (niekoniecznie w sieci)? Czy może kupić jedną z takich, jakie widziałem (męskie USB i minijack) i dodatkową przejściówkę minijack z męskiego na żeński?


(Veers) #2

Lepiej / taniej / pewniej wyjdzie kupić kartę dźwiękową.


(Lewandowski-pl) #3

Tak, ale chodzi mi o laptopa [= Na dodatek starego... A mikrofon jednak jest mi potrzebny.


(Kris-is) #4

Może mikrofon pod USB http://www.camino.pl/mikrofon-logitech-usb-desktop,twr,18214.html


(Veers) #5

Toż już za kilkanaście złotych można kupić kartę dźwiękową podłączaną pod USB ....


(wosmar) #6

Veers ma rację ...

Za 10-15 zł kupisz na allegro kartę dźwiękową USB

z wejściem na słuchawki i mikrofon!

Np.: http://allegro.pl/usb-karta-dzwiekowa-3 ... 95089.html


(lith) #7

Taka karta (identyczna jak na aukcji podanej przez wosmar się u mnei w kompie przy pierwszym podłączeniu normalnie po chamsku zapaliła, Zaraz smród, w płytce praktycznie dziura na wylot :stuck_out_tongue: Może miałem pecha, bo hub usb z tego przedziału cenowego działa mi całkiem dobrze, ale ja bym uważał :slight_smile: Acha... sieciówka z tej serii (czyli chyńszczyzna w przezroczystym plastiku w cenie do 10 zł xD) to miałem jeszcze sieciówke na USB, pół roku działało ok, chociaż transfer tylko 6Mbit ciągnęło, potem zaczęło sie rozłączać i zawieszać.


(Kylo Skate) #8

Przylanczam sie do pytania zadanego p pierwszym poscie, czy ktos gdzies widzial taka przejsciowke? Jesli nie ma takich przejsciowek to czy da sie to ominac w jakis inny sposob innym portem?


(Xparanienormalnyx) #9
  1. kup sobie słownik.

  2. kup kartę dźwiękową podłączaną pod USB, ale nie jakieś najtańsze kij wie co za 9,99zł.