Adapter, przejściówka z 5.1 na minijack lub HDMI

Witam,

Kiedyś, gdy używałem stacjonarnego komputera z kartą dźwiękową obsługującą 5.1 . Mam głośniki 5.1 i słuchawki 5.1 Easy Touch ET-151. Obecnie całkowicie pracuję na laptopie i sprzęt audio leży zakurzony bo w laptopie mam tylko jednego mini jacka a np. słuchawki potrzebują 3. Mogę jednocześnie używać tylko jednego typu głośników w słuchawce w zależności którego jacka podłączę. Zastanawiam się czy jest jakaś przejściówka która wymusi odtwarzanie dźwięku na wszystkich głośniczkach. Już wisi mi efekt 3D, ważne żeby grały wszystkie a już manualnie ustawię sobie ich głośność. Allegro ma jakąś kiepską wyszukiwarkę i nie uwzględnia wyrażenia “5.1” i zwraca mi wynik w postaci 228 stron :confused:

Pozdrawiam

Najbardziej prostackie rozwiązanie twojego problemu? 2xhttp://allegro.pl/t7-rozdzielnik-minijack-3-5-mm-2x-minijack-3-5mm-i1365551204.html. Pozdrawiam :wink:

Sam sobie zmontuj coś takiego, kilka kabelków, wtyczka, trzy gniazda, lutownica i piwo.

Hm, całkiem ciekawy pomysł. Trochę będzie wystawać ale lepszy rydz niż nic. Najwyżej podłączę dodatkowo pod pod przedłużkę minijacka i się gdzieś schowie te kostki. Dzięki.