Adapter USB-Ethernet do telewizora Sony OLED

Cześć,

Zmieniłem internet na światłowód 500 mb/s, posiadam telewizor Sony Oled A8 bazujący na Androidzie .
Zależy mi na stremingu dużych plików 4K Remux, niestety model mojego TV posiada jedynie 10/100 mb/s port ethernet, ktoś napiszę, że te 100 mb/s w zupełności wystarczy, sporo jednak czytałem na zagranicznych forach, ludzie piszą, że filmy 70-100 GB potrafią przyciąć na necie 100 mb/s, mógłbym skorzystać z Wi-Fi 5 Ghz, jednakże zależy mi na stabilnym, szybkim, niezawodnym połączeniu, stąd moje pytanie : czy ktoś coś wie na temat adaptera usb-ethernet pod telewizor Sony bazujący na systemie Android ? Są różne opinie, niektórzy twierdzą, że Sony blokuje tego typu konwertery. Chciałbym coś kupić, jednakże nie wiem co ? Jaki model ? Czy zadziała ? Zależy mi na konwerterze o prędkości 1Gb/s.

Pozdrawiam.

Czytałeś czy sam tego doświadczyłeś? Bo jeżeli tylko o tym czytałeś to daruj sobie. Używaj TV tak jak to robisz a zaczniesz się martwić jak zaczną występować problemy. Bo myślę, że jeżeli korzystasz z takich platform jak Netflix, HBO, Amazon to na pewno nie masz się czym martwić i szukać dziury w całym.

Dla filmów na netfixie bitrate wynosi Max 16 Mb/s wiec powinno tobie połączenie 100Mb wystarczyć bez problemu. Dla surowych nieskompresowanych materiałów 4K natomiast bitrate może przewyższać 6Gb/s wiec zależy do czego potrzebujesz

Kodi-Real Debrid-4K Remux, tak to u mnie wygląda, dlatego też potrzebuje szybkiego, stabilnego połączenia.

Ktoś pomoże ?

Ok sprawdziłem skrót który dałeś i rzeczywiście możesz mieć problemy przy tym łączu, w zależności od filmu jaki będziesz puszczał.

Jeżeli chodzi o Dongla to jeżeli telewizor nie ma Sterowników to nie będzie działać.

Ale najpierw sprawdź czy u ciebie problem będzie występował po ethernetowych a potem po wifi.

Niestety niewiele da się zrobić tutaj raczej

O.K. Dzięki.

Do TV Sony z Androidem używałem TP-LINK UE300.
Generalnie działała, port zapinał się na 1G, niestety nie pomogło to przy buforowaniu filmów z wysokim bitrate (>100Mbps), bo nie nadążał procesor w TV, a nie sieć.

Myślę, że warto najpierw sprawdzić jak wygląda odtwarzanie takiego materiału z dysku po usb, potem przez Wi-Fi. Jeśli przez dysk będzie ok, a przez sieć nie, to wtedy dopiero można zainwestować w kartę.

Dzięki za odpowiedź.
Jaki model telewizora Sony posiadasz który współpracował z tym adapterem TP-LINKA ?

Zasadniczo nie ma tu dużego wyboru, bo na rynku są dwa chipsety dla takich kart:
RTL8153 (min. TP-LINK UE300 - według mnie lepszy, ale droższy)
i AX88179 (większość tanich kart - bardziej powszechny chipset, co może przekładać się na powszechniejsze wsparcie)
mój tablet z androidem 7 obsługuje oba.