Adapter VGA do HDMI nie działa :(

Moi drodzy właśnie kupiłem przejściówkę Adapter VGA - HDMI LANBERG AD-0021-BK image

Niestety nie chce mi działać (może coś źle robię). Moja karta graficzna ma wejście HDMI zaś monitor VGA i z racji z tego, że mam kabel HDMI postanowiłem kupić dokładnie taką przejściówkę jak na powyższym zdjęciu. jeśli chodzi o ten kabel usb co jest podłączony do adapteru, to podłączyłem do portu płyty a sam główny kabel do monitora. Niestety bez skutku, ekran jest czarny z komunikatem, że kabel nie jest wykrywany. Monitor jest w 100% sprawny, więc to wina przejściówki, albo coś źle robię. Czy ktoś pomoże ?

Dodam, że mam kartę RX560 2GB.

Nie używaj kabla USB. Użyj samej przejściówki. Kabel HDMI z komputera z wyjścia karty graficznej podepnij do wejścia HDMI do przejściówki a potem VGA do monitora.

Teraz zauważyłem, że ta przejściówka potrzebuje zasilania z USB. Więc jednak musisz użyć tego USB. Dziwną rzecz kupiłeś. Wystarczyło normalną przejściówke.

w takim razie do czego służy ten kabel usb skoro dostałem go w pakiecie z adapterem i na przejściówce jest wejście do kabla usb :thinking::thinking::thinking: ?

To jest przelotka z VGA (podpina się do karty graficznej) na HDMI (monitor)

Edytowałem wyżej. To zasilanie. Do tego co potrzebujesz wystarczy normalna przejściówka a nie ten wynalazek który potrzebuje zasilania z USB. Może nie działa bo podpinasz je do USB 1.0. Sprawdź na 3.0 lub 2.0.

1 polubienie

Więc przejściówka, którą mam nie będzie działała ?

Będzie. To znaczy powinna. Ale jak pisałem wyżej do tego co potrzebujesz wystarczy prosta przejściówka bez zasilania z USB.

w takim razie jeszcze pokombinuję i podłącze do USB 2.0 I 3.0

Ogólnie takie coś powinno wystarczyć:

Bez zbędnych bajerów jak zasilanie z USB. Bo potem są tylko problemy.

Nie będzie to jest odwrotna przelotka jakiej potrzebujesz. Ta co kupiłeś jest zła do twoich celów bo twoja grafika nie posiada złącza VGA.

Czyli że ten adapter powinien być podłączony do komputera wraz z tym kablem USB. Specjalnie kupiłem taki adapter, bo mam kabel HDMI 2 metry a drugi kabel VGA jest zbyt krótki żeby podłączyć do monitora z komputerem :pensive:

A ten kabel również musi być podpięty???

To jest kabel audio podpinasz go jeżeli masz w monitorze głośniki. Do przesyłania obrazu nie jest to w ogóle potrzebne. Nim przesyłasz dźwięk z komputera na głośniki monitora (o ile ten je posiada oczywiście)

Mam przedłużkę do kabla USB

więc postanowiłem ją wykorzystać i podłączyłem ją z “zasilaczem” adapteru tak, żeby sięgała do wejścia komputera, niestety po podłączeniu w różne miejsca dalej jest taki sam efekt :frowning:

Bardzo to dziwne bo podłączyłem bez najmniejszych problemów zasilacz do portu w tym adapter a dalej nie działa pomimo, że wszystko jest podłączone jak należy.

Coś takiego nie będzie nigdy działać, bo to niewłaściwy adapter.

Kolega @sidkwa podał wcześniej link do poprawnego adaptera.
Do kabla HDMI można ewentualnie dokupić przedłużkę i tak podpiąć adapter, a do niego kabel VGA. Nie daję jednak gwarancji, że takie kombinatorstwo będzie działać.

Przede wszystkim podaj jaki masz monitor i kartę graficzną (dokładne modele).

Ogólnie jestem wrogiem takich przejściówek, bo zawsze coś działa źle. Może się zdarzyć, że nie wykryje automatycznie natywnej rozdzielczości i odświeżania monitora i trzeba będzie rzeźbić ręcznie ustawienia, w najgorszym przypadku obrazu nie będzie wcale :stuck_out_tongue_winking_eye:

Hej,

Najprościej rzecz ujmując kupiłeś nie taką przejściówkę. Zobacz na opis.

Przejściówka więc konwertuje obraz z analogowego VGA do cyfrowego HDMI. Ty próbujesz dokonać odwrotnej konwersji - czyli z HDMI do VGA. Przejściówka niestety nie jest dwukierunkowa, co oznacza, że przy takim zestawieniu działać nie będzie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Raczej nie polecam takiego łącznika. Mam i nie ze wszystkimi kablami działa, a jeśli działa, to są artefakty.