Adapter Wifi Sony UWA-BR100 do Sony Bravia - Konfiguracja

Witam. Ostatnio znajomy zakupił sobie adapter usb do telewizora. Próbowałem go mu skonfigurować,

aby można było przesyłać obraz z laptopa do telewizora. Na kompie utworzyłem

tymczasową sieć ad-hoc (komputer-komputer). Niby wszystko ok, w połączeniach pojawiła się ta sięć.

Następnie w telewizorze uruchomiłem konfigurację sieci i próbowałem połączyć się z laptopem.

Na liście dostępnych sieci bezprzewodowych pojawiła się ta, którą utworzyłem na laptopie.

Niestety nie da się z tą siecią połączyć. Na ekranie pojawia się “Trwa łączenie z siecią” po czym po

ok. 1 minucie pojawia się “Połączenie zakończone niepowodzeniem”. Ustawienia sieci TV wykrywa

automatycznie, więc chyba nie trzeba nic ustawiać ręcznie. Czy ktoś wie jak skonfigurować

tą sieć bez routera (i czy w ogóle bez routera się da)? Może ja coś robię źle. Może ktoś z was ma ten

sam adapter i wie jak go skonfigurować?

System na lapku to Windows 7. Model telewizora to chyba 46EX700 (46")

Pisałem w tej sprawie do sony i poinformowano mnie że musi być router, nie da się przez adhoc.

Wydaje mi się że to nie ma znaczenia, tylko pewnie będzie trzeba serwer DHCP, powinno pomóc.

Dzięki za odpowiedź. Spróbuje jeszcze z tym DHCP. A jak nie będzie działać to już tylko router pozostaje.

Tylko teraz pytanie, jaki? Czy zwykły tani router z allegro, powiedzmy za 50zł da radę? Znalazłem jakiś TP-Linka.

http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-d … 16573.html

Ten router ma służyć tylko do komunikacji z telewizorem więc nie ma sensu płacić za niego dużych pieniędzy.

W sumie chodzi też o to, żeby dał radę przesłać obraz FullHD ale to chyba też zależy od karty Wi-fi w laptopie a

z tego co wiem to te zintegrowane nie mają za dużej prędkości przesyłu i pewnie trzeba będzie kupić lepszą na USB.

Jak ten router nie da rady to doradźcie jakiś inny. W sumie będzie on stal koło telewizora w odległości od laptopa

3-4 metry więc zasięgu nie musi mieć dużego.