Adblock - czy legalny?

Witam,

jak wiadomo do wielu przeglądarek jest dostępne narzędzie - dodatek o nazwie adblock (lub potomnej).

Służy on do blokowania reklam (a w zasadzie to je chyba pobiera, tylko ich nie wyświetla).

Czy jest to legalne? Z tego co mi wiadomo nie ma przepisów regulujących.

Pozdrawiam.

tak, legalne.

Oczywiście że jest to legalne, nie masz przecież obowiązku oglądania reklam. Jednak warto pamiętać, że strony są głównie utrzymywanie właśnie z reklam, a więc blokując je, ucinasz czyjeś zyski. Warto o tym pamiętać, bo są przecież strony (np. dobreprogramy.pl) które oferują bardzo nienachalne reklamy, które nie przeszkadzają użytkownikom w przeglądaniu treści głównej. Dlatego tam, gdzie reklamy Ci nie przeszkadzają - po prostu ich nie blokuj i utwórz odpowiednie wyjątki :slight_smile:

Nikt Ci nie może nakazać czegoś oglądać jeśli nie chcesz. Zauważ, że gdyby reklamy Ci nie przeszkadzały - nie musiałbyś korzystać z AdBlocka. Mnie niemiłosiernie wkurza, jak reklama zajmuje 1/3 wyświetlonej strony lub też wyskakuje mi przed treść strony, którą muszę najpierw zamknąć - to jest nachalne, a ja nachalności nie lubię.

Nie chłopie nie jest legalne zostało zdelegalizowane przez hakerów i inne firmy które są właścicielami portali internetowych.

Tak właśnie czekałem na komentarz na takim poziomie. Gościu, gdyby reklamy były w postaci bloków pod menu czy tam rozstawione tak jak na DP to nie byłoby problemu. Twórcy witryn sami odrażają gości reklamami, a jeśli chodzi o mnie to nie mam zamiaru ganiać za znaczkiem [x] po całym ekranie by wyłączyć reklamę. Jestem za reklamami, ale nie natarczywymi.

No i OK. Tam gdzie Ci to przeszkadza. Sam tak robię i nie mam wyrzutów sumienia, bo tak jak zostałem potraktowany milionem reklam na twarz, tak i ja odwdzięczę się totalnym zablokowaniem reklam. Oczywiście są wyjątki, tak jak wyżej wspomniane DP oraz jeszcze kilka stron, gdzie ich nie blokuje bo mi nie przeszkadzają. I tak jak wspomniałeś - gdyby na wszystkich stronach reklamy wyglądały tak jak na DP, to coś takiego jak Adblock nie byłoby potrzebne. No ale niestety…

Nie każdy ma superkompa. U mnie po prostu każdy pop-up dramatycznie przymula kompa i mam włączonego ciągle.

Co do tematu oczywiście, inaczej już ktoś by się tym zainteresował:)

Cóż, korzystam z wszelkiej maści AdBlocków dlatego, że reklamy są zbyt nachalne. Wejdźcie sobie na bbc.com a teraz na wp.pl, gazeta.pl czy dowolny inny portal - koszmar. Sami się prosili - jak się chce za dużo, to się nie ma nic! [-X