Adblock nie blokuje reklam w przegląarkach, po zaktualizowaniu Windowsa Do 8.1


#1

Witam.

Tak na wstępie to piszę w tym dziale, gdyż na Windows7 nie miałem problemu z blokowaniem reklam na stronach.

Problem polega na tym, że w przeglądarkach adblock nie blokuje reklam na każdej stronie. Na W7 nie było z tym problemu nigdy. Zaktualizowałem Windowsa do W8.1 kilka dni temu, i problem zacął występować, o którym jest mowa w temacie. Przeskanowałem koputer programem AdwCleaner i znalazł kilkanaście, bo aż prawie 10 zagrożen. Usunąłem zagrożenia, ale problem w dalszym ciągu występuje z reklamami wyświetlającymi się. Reinstalowałem przeglądarki, jak i AdBlocki, no ale bez skutku. Nie mam już popmysłu, co może siedzieć. Dodam, że system działa mi prawidłowo.


(Atis) #2

Sprawdź Adguard:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adguard-adblocker/

https://chrome.google.com/webstore/detail/adguard-adblocker/bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/adguard/?display=en

Nowy log obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool


(scripter1) #3

Spotkałem się z przypadkiem że u znajomego AdBlock nie tylko nie blokował reklam ale wręcz blokował dostęp wszystkie strony a po jego wyłączeniu/usunięciu reklamy były nawet na stronach na których ich być nie powinno, okazało się że miał w systemie jakiś syf który podmieniał wszystkie zapytania o strony z przeglądarek na zapytania do serwera reklam który w wyniku wyświetlał właściwą stronę ale “rozszerzoną” o dodatkowe reklamy - usunięcie tego syfu rozwiązało problem i ABP zaczął działać poprawnie.

Może też u ciebie być sytuacja taka że ten syf który ci wykrył AdwCleaner podmienił ci w ustawieniach systemowych adresy DNS na jakieś fałszywe dodające reklamy do stron.

Poniżej zamieszczam listę fałszywych adresów DNS (nie pamiętam jak ją uzyskałem), sprawdź czy nie masz przypadkiem ustawionego w systemie któregoś z tych fałszywych DNSów a najlepiej wyczyść te ustawienia na domyślne pobierane od dostawcy internetu.

Fake DNS list:

  5.45.75.36
  5.45.75.11
  95.211.241.94
  95.211.205.5
  95.211.156.101
  37.252.127.83
  69.85.88.100
  62.113.218.106

Oprócz tego wykonaj skan FRST jak ci napisał kolega wyżej.


(Leoncio) #4

jeśli chodzi o DNS-y to proponuję skorzystać z Open DNS i sprawdzić, a jeszcze jedno przy adblocku sprawdź jakie masz zainstalowane i włączone listy może trzeba jakieś dodać lub włączyć.  https://easylist.adblockplus.org/en/  .  http://adblocklist.org/  .  mozesz jeszcze odhaczyć “Zezwalaj na nie natrętne reklamy”


#5

Witam. Problem rozwiązany praktycznie. Miałem syf jednak w systemie, stąd ten problem występował. Niecała godzina pracy i syf usunąłem. Windows jest teraz czysty z syfu, który powodował zamieszanie i teraz reklamy nie wyświetlają się. Wszystko działa prawidłowo.