Adblock - nie mogę zaktualizować filtrów

Witam, nieważne czy dotyczy to windowsowej czy linuksowej wersji Firefox nie mogę zaktualizować filtrów w Adblock. Instaluje Adblocka i nic, filtry nie aktualizują się. Czasami jest tak, że po kilkunastu minutach zaskoczy ale nie wiem od czego to zależy. Spotkał się już ktoś z was z tym?

Czasem tak jest jak się ktoś łączy z netem przez proxy. Wtedy trzeba albo zmienić proxy albo nie korzystać z nich przy aktualizacji.

Czasem bywa też tak, że na niektórych maszynach firefox instaluje się z innymi niż standardowo ustawieniami protokołów zabezpieczeń i to często powoduje, że Adblock nie filtruje albo nie chce się aktualizować. Wejdź w ustawienia wpisując na pasku adresu about:config i daj enter i odszukaj te pozycje:

security.tls.version.min - powinna mieć wartość 1

security.tls.version.max - powinna mieć wartość 3

Ręcznie się nie da zaktualizować?

 

: df9ccd403349729.jpg

Nie da się ręcznie zaktualizować. Problem występuje w Debianie na Iceweasel, ale też występował w Kubuntu na Firefox. Po jakimś czasie filtry same się zaktualizowały nie wiem czemu. No ale czekanie na to jest denerwujące. W Windows działało to chyba bez problemu.

 

guiness te ustawienia mam ok.

 

PS: Zawsze używam Firefox w wersji ESR, nigdy wcześniej nie miałem problemów.

 

Edit: Właśnie udało mi się zaktualizować ręcznie, wcześniej się nie dało hmm dziwne :wink:

Jakby ktoś nie wiedział, to wszystkie filtry jednocześnie aktualizuje się klikając ‘CTRL+Shift+T’