Adblock plus nie blokuje reklam na chrome

Zainstalowałem adblocka dla chrome, ale reklamy dalej wyskakują, i nie wiem co lepiej zrobić aby były skuteczniej blokowane. Odhaczyć domyślnie zahaczykowaną opcję “dodatkowe Polskie filtry” i zasubskrybować ręcznie jakieś tam ulubione zestawy filtrów? Czy lepiej po prostu dodatkowo oprócz domyślnie zahaczonej opcji “dodatkowe Polskie filtry” zahaczyć “Polskie filtry” ?

Proponuję ręczne dodanie filtrów, przez dodanie nazw zestawów i lokalizacji. Ja używam oprócz sugerowanych (nazwa/lokalizacja zestawu):

BSI Lista Polska

http://www.bsi.info.pl/filtrABP.txt

AdblockList.org

http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt

Fanboy’s Polish

https://secure.fanboy.co.nz/fanboy-polish.txt

Lista Basa

http://plok.studentlive.pl/abp.txt

PLgeneral

http://www.niecko.pl/adblock/adblock.txt

W okienku “listy filtrów” wybieramy “+Dodaj zestaw filtrów”. A tam: “Wybierz z listy zestaw filtrów”- wybieramy: “Wybierz inny zestaw”. Następnie w odpowiednie okienka wklejamy nazwę zestawu i jego lokalizację, po czym klikamy “+dodaj”. Adblock jest skuteczny, o ile dbamy o aktualizacje zestawów (jednym przyciskiem). Ponadto daje możliwość dodawania własnych filtrów (kursor na irytującą reklamę i prawym przyciskiem myszy: “Blokuj Element”).

Wszystko super wyjaśnione, ale czy przy tym mam zostawić zahaczykowaną opcję “dodatkowe Polskie filtry” bo czy jak zostawię zahaczykowany i dodam np http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt (powinien wystarczyć bo w firefoxie blokuje wszystko 99% a jest w nim jako jedyny polski filtr) to nie będą się duplikować a co zatem idzie gryźć ze sobą? bo nie wiadomo. może już w tych dodatkowych filtrach jest m.in http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt Hmm?

Może pozostać zaznaczona opcja, ponieważ porównywanie adresu blokowanego elementu z definicjami w blokach odbywa się sekwencyjnie. Kolizja nie wystąpi. W “Chrome” korzystam z dodatku: “Adblock Plus (Beta) 1.2” pobranego z witryny “adblockplus.org” przez: ustawienia/rozszerzenia/pobierz więcej rozszerzeń/szukaj w sklepie. Cenię sobie jego skuteczność na zaśmieconych reklamami polskich serwisach.

Ok. Dzięki śliczne