Adguard czy uBlock Origin?

Witam :slight_smile:
Mam do Was pytanie - kt贸ry adblock jest lepszy - uBlock Origin czy AdGuard?
Pozdrawiam

Ublock origin lepszy. Oczywi艣cie ze staranie dobranymi listami blokowania,
Adguard w艂azi do rejestru i nawet po usuni臋ciu pozostawia wpisy i ustawienia w dw贸ch folderach. Jest dodatkiem szpieguj膮cym, a listy filtr贸w do blokowania, to te same, co w uBO.
Prawda jest taka, 偶e sam uBO nie wystarcza. Szpiegi, malware i reklamy maj膮 wi臋cej kombinacji, 偶eby uBO sobie poradzi艂.
Lista moich dodatkowych dodatk贸w:
ClearURLs
Decentraleyes
Disconnect
Google search link fix
I don鈥檛 care about cookies
Netcraft Extension
Strict Pop-up Blocker

Netcraft najwa偶niejszy:

Jedne dodatki wpuszczaj膮 i wtedy blokuj膮, za艣 inne blokuj膮 wpuszczanie 艣cierwa.
Najlepsze antywirusy blokuj膮 2 % z tego, co blokuj膮 dodatki.
Adguard jest na mojej czarnej li艣cie. Sprzeda艂 si臋 jak ccleaner i sta艂 si臋 szkodnikiem zbieraj膮cym dane i nie tylko. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Aha :smiley: Ale AdGuard - program Windows czy AdGuard - rozszerzenie? Bo to jakas r贸znica jest :slight_smile:

Pisa艂em o rozszerzeniu.

No to dzi臋ki za odp. Ja mam jeszcze Brave jako drug膮 przegl膮dark臋 :slight_smile:

鈥lus Privacy Badger

Jakim cudem dodatek do przegl膮darki mo偶e robi膰 wpisy w rejestrze systemowym? 呕aden dodatek nie ma takich uprawnie艅 :wink:
No, chyba 偶e pobierany z jakich艣 dziwnych stron, z w艂asnym instalatorem, zamiast z oficjalnego repozytorium przegl膮darki.

Hmm. Instaluj臋 rozszerzenia z oficjalnych sklep贸w, tzn. Chrome Web Store, Addons Mozilla, Opera Addons鈥

Ja te偶 polecam uBO, bo u偶ywam od lat i nie sprawia wi臋kszych problem贸w.
Do Bogdana przyczepi艂em si臋 tylko co do zasady, bo 偶aden dodatek nie ma uprawnie艅 do ingerencji w pliki systemowe :wink:

Tak, zgadza si臋. Ale program AdGuard juz tak :neutral_face:

A z narz臋dzia - dodatki w FF.
Pobra艂em i usun膮艂em po jakim艣 czasie.

A jak by艂, to go sprawdzi艂em:

Ten wpis w rejestrze zrobi艂a przegl膮darka a nie dodatek. Co do szpiegowania przez AdGuarda to te偶 zagadkowy zarzut - ka偶dy dodatek tego typu by dzia艂a膰 musi mie膰 dost臋p do danych strony, np.:
obraz

Wi臋c tak naprawd臋 o ka偶dym adblocku mo偶na powiedzie膰 偶e nas 艣ledzi

Nie, nie chce mi si臋 teraz sprawdza膰 po co ta zmienna jest w rejestrze. Najwiecej teorii spiskowych tworz膮 ludzie kt贸rym si臋 wydaje ze co艣 wiedz膮, a mo偶e przegl膮darka sobie zapami臋ta艂a tylko, ze kiedy艣 ju偶 co艣 takiego by艂o instalowane.

Poniek膮d tak jest (przy czym powiedzia艂bym, 偶e 鈥渕a dost臋p do naszych danych鈥 zamiast 鈥溑沴edzi鈥). Prosty przyk艂ad. Tylko bez popadania w paranoj臋鈥
@pocolog Mia艂em na my艣li przegl膮dark臋 plik贸w (Eksploratora Windows) a nie WWW. Szybki rzut oka na 艣cie偶k臋 w rejestrze @Bogdan_G - ComDlg32 to generyczna biblioteka komponent贸w typu otw贸rz/zapisz/itd., MRU - Most Recently Used, ca艂o艣膰 w ga艂臋zi HKCU - tu nie ma conspiracy theory.

AdGuard ma system sprawdzania jakie filtry z ich list s膮 u偶ywane i tego u偶ywaj膮 do m.in. list 鈥淥ptimized鈥 np. dla Androida.

obraz

https://kb.adguard.com/en/general/filter-rules-statistics

@Bogdan_G ADG w wersji na andka szpieguje jak ma艂o kt贸ry inny program na zielone g贸wno鈥 natomiast na ekosystem makowy jest ju偶 normalny ( = bez szpiegowania ).

U偶ywam od lat, w mi臋dzyczasie by艂o dziesi膮t+ aktualizacji i ADG staje si臋 lepszy i lepszy鈥

Ja u偶ywam ostatnie uBO legacy od gorhil. Dlatego mam Mypal. Robi臋 kopie zapasowe i przywracam z w najnowszym firefoxie 84. Idealnie si臋 sprawuje ta nak艂adka gorhill na uBO Raymond Hill.
Szpiegostwo za艂atwiam rozszerzeniem disconnect me. Potem netcraft, clearsurl, CSSexfil protection, strict pop-up blocker, decentraleues
Polis膮 zablokowa艂em telemetri臋 w FF. Nawet w harmonogramie zada艅 zablokowana telemetria i usun膮艂em mozille z harmonogramu.
Albo ma si臋 armi臋 do ochrony, ale nie polega艂bym na jednym wytworem programu rodem od korporacji reklamowych adguardem.

Usun膮艂em AdGuarda i zainstalowa艂em Ublocka, sprawuje si臋 艣wietnie :slight_smile:

Ja u偶ywam AdGuarda :slightly_smiling_face: