AdGuard DNS będzie dzialał za free?

Witam!
Te adresy:

94.140.14.14
94.140.15.15

Wpisałem w konfigurację routera. No OK, reklamy zniknęły, ale będzie tak zawsze, czy to tylko trial jakiś? Z góry dzięki :slight_smile:

Warunki za free masz opisane w pakiecie Starter:

Użyłeś publicznych DNS: Connect to public AdGuard DNS server

Ich filtrowanie reklam będzie tak długo aż AdGuard nie stwierdzi, że trzeba iść w abonament za filtrowanie.

Nie ma limitu jak jest w NextDNS z 300000 zapytaniami a potem brak filtrowania do kolejnego miesiąca (DNS z własnymi ustawieniami w ramach pakietu „starter” w AdGuard też ma limit 300000 zapytań ale to nie jest to samo co niekonfigurowalny DNS publiczny).

Nie da się takich dnsow ograniczyć tzn zrobić np okres próbny. Zeby otworzyć dla wybranych na abonament, to musiałoby być zintegrowane z jakąś apka autoryzującą na pececie czy smartfonie, bo sam mechanizm dns takiej autoryzacji nie ma.

Zastanawiam się czy nie przeoczyłem jakiejś możliwości sprawdzenia kto korzysta z publicznego dns i nałożenia limitu bez dodatkowego softu. … Ale nic mi nie przychodzi do głowy…

Mechanizm mają zrobiony dla DNS konfigurowalnego (podobnie jak NextDNS z awaryjnym IPv4).

Jedynie trzeba ich link lub DDNS często „otwierać” jak mamy zmienne IP:

A protokoły DoH, DoT i DoQ (QUIC) tego nie wymagają.

Wadą pewnie będzie jak „osiedle” ma 1 IPv4 i każdy różną konfigurację filtrowania.

Więc i jak publiczny DNS widzi nasze IP to w ostateczności mogą nie rozwiązywać domen lub pomijając filtrowanie z reklam i śledzenia (chyba przy niewyobrażalnie dużym nadużywaniu infrastruktury).

Czyli jak, noe rozumiem. Korzystac do woli? Wtyczka do przegladarki ma limity?

Korzystać do woli aż nie zamęczą cię komunikaty anti-adblock oparte na zbanowanych domenach lub zbyt duży wyciek reklam (maksymalnie 25% ruchu sklasyfikujesz jako reklamy do łatwego filtrowania DNS/HOSTS).

I nie ma wtyczek do przeglądarki (na tym polu zostaje tylko DRM po śmierci Flash, Javy, Unity, Sliverlight i Shockwave) a rozszerzania/dodatki.

OK, ja potrzebuję takich info na potrzeby mojego kanału YouTube, gdyż tam pokazać chciałem konfigurację serwerów DNS na sieci Tenda Nova.

Dobrze, temat do zamknięcia, bo film zrobiony:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.