AdGuard i reklamy na DP

Ostatnio zauważyłem, że AdGuard dla Google Chrome nie blokuje reklam na DP. Co się stało?? Coś namieszało WP w kodzie strony i teraz jest kit?

Ja nie zauważyłem, bo nie mam adguarda. Miałem nawet platny z licencją, ale zawsze pojawiały się z czasem fochy. To nie o to chodzi, że kiedyś dopadł mnie fake adguard. Nie lubię go, bo na paru stronach psuł przewijanie. W dodatku włazi do systemu jako rozszerzenie i włazi do rejestru - swołocz. Nawet to zdanie z wilipedi o adguardzie mówi za siebie:

AdGuard Software Limited was founded in 2009.[6] As of 2017 the headquarter was moved to Cyprus while most developers are still located in Moscow.

Powstał na zamówienie korporacji zajmującej się śledzeniem w celach marketingowych.
Jawnie to niedoskonały towar ukrywa tak, żebyś nie widział, a był śledzony.

Disconnect me i uBO stale na DP mniej więcej tyle samo blokują i się nie psują. Tylko jakiś diabeł odwrócił do góry nogami kolejność opcji w okienku uBO.

Przecież już napisałem jak masz sobie przywrócić starą kolejność i wygląd, tak długo aż wygląd nie zostanie porzucony kompletnie:

to nowy layout na telefony:

uiFlavor unset

w ustawieniach zaawansowanych sobie cofnij: https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Advanced-settings#uiflavor

uBO 1.24.3b10 - 1.26.3b14

uiFlavor -

uBO 1.26.3b15+

uiFlavor classic

Zmiana widoczna po restarcie przeglądarki lub wyłączeniu i włączeniu uBO ze spisu dodatków (jak nie możesz zamknąć przeglądarki - ważna sesja, która wygaśnie).

Tryb zaawansowany po zmianie można wyłączyć i się zachowa.

Fioletowego w panelu sterowania dodatkiem (“dashboard”) raczej nie wyłączysz.


Co do reklam, to co około 2 tygodnie pewnie wyciekają z aktualizacją bazy reklam WP i pułapki “reklamy to nasza pasja - odblokuj reklamy”.

1 polubienie

Krystian - mnie tam nie wadzi nowy wygląd, bo uBO nadal blokuje tak samo, a że dziwne okienko, to i śmieszy.
Dziękuję za pokazanie mi możliwość zmiany. Może inni przy tym skorzystają. :smiley: