AdGuard nie blokuje reklam na DP


Witam!
O co chodzi? Dlaczego AdGuard przestał blokować reklamy na Dobrychprogramach? WP coś zmieniło w kodzie strony? Sprawdźcie, czy Wam też nie działa. Z góry dzięki :wink:

Mogło coś się zmienić w kodzie strony i AdGuard Team rękami AdamWr/F4z nie dokonał aktualizacji.

Dodatkowo trzeba pamiętać że WP robi wyścig „zbrojeń” by wracały reklamy lub plansze „reklamy to nasza pasja” (np. Money.pl czy wiadomości.wp.pl).

Z poziomu uBlock Origin to mamy zezwolenie autora na olewanie problemu reklam i niby teraz ktoś dzierga filtry średniej jakości (chyba jakiś Niemiec).


Możliwe, że plansze anty-adblock już nie wykrywają angielskiego EasyList a regionalne:

  • EasyList Polish (wznowione chyba w 2018)
  • filtry reklamowe MajkiIT (tworzone z racji pustki jaka powstała w okolicach 2012)

Czyli co, koniec z blokowaniem reklam na DP przy użyciu AdGuard’a?

Może być lekkie opóźnienie, że dopiero w środę znikną na jakieś 3 tygodnie.

Niewykluczone, że WP będzie nagle analizować wszystkie filtry wklejane do AdGuard Base.

Najgorzej jak już tylko reguły replace będą skuteczne (dodatek dla Edge/Chrome ich nie wspiera).

Specjalnie uruchomiłem i sprawdziłem na DP. AdGuard normalnie działa.

1 polubienie

Masz wyłączony AdGuard na tej stronie to co ci ma blokować
:man_facepalming: :man_facepalming: :man_facepalming:

1 polubienie

Raczej jakiś algorytm dezaktywował, bo brak przełącznika blokuj.

Może wirus jakiś :stuck_out_tongue_winking_eye:

@krystian3w dlatego właśnie należy deaktywować odpalanie z automatu zewnętrznych skryptów w przeglądarce.

Albo na sztywno dodać odpowiednie reguły (negujące) do ADG

A brakujące funkcjonalności napiszesz ręcznie czystszym kodem JS…

@krystian3w Wołaj użytkownika któremu odpisujesz…

Co do brakujących funkcjonalności: kiedyś nie było js i takie strony były najbezpieczniejsze; poza tym to nigdy nie powinno się odpalać js bez weryfikacji co w danym skrypcie siedzi - za dużo bad actors.

Adblocker Ultimate Jaki wybrać dodatek blokujący reklamy do przeglądarki – najlepsze | ToTemat już nie zobaczysz nigdzie reklam. On wycina nawet reklamy strumieniowe. Choć czasami przesadnia ilość blokowania reklam też nie jest dobra bo z czegoś muszą żyć te serwisy.

Po prostu nie wchodź na stronę, są lepsze serwisy z newsami. :crazy_face:
A tak na serio, koniecznie musi być AdGuard? Ublock Origin najlepszy i blokuje ten cały syf z WP.

Przestań wciąż spamować reklamą tej beznadziejnej strony.

Hej, też korzystam z ADGuarda i nie mam w ogóle reklam.
@blumberplumber masz wyłączone filtrowanie.

Jutro zrobię SS z ustawień.

U mnie bez zmian, reklam nie widać.
Co masz za przeglądarkę?

Edge i Chrome. Jednej używam na Win11, a drugiej na Kubuntu

Chrome na win10 - widzę tylko dziury po reklamach.

Ja mam win11