AdGuard (rozszerzenie) czy jest darmowe?

Witam!
N ie wiem, czy dobry dział, jeśli nie to proszę przenieść. Mam pytanie: czy AdGuard w postaci rozszerzenia do przeglądarki jest darmowe? Pełna wersja w postaci aplikacji jest płatna, a rozszerzenie? Z góry dzięki :slight_smile:

Rozszerzenie Adguard do przeglądarek jest dostępne na licencji GNU LGPL 3.0

W uproszczeniu kod źródłowy jest ogólnodostępny. Rozszerzenie jest rozpowszechniane bez opłat do użytku osobistego i w firmie.

1lajk

OK.
Pobrałem sobie jeszcze wersję dla Windowsa, aby ją potestować. Jednak po instalacji mam problem: nie wiem dlaczego interfejs programu ma tendencje do zawieszania się. Dzieje się tak wtedy, kiedy próbuję wejść do “Ustawienia” >> “Ustawienia zaawansowane”, ale nie tylko. Program ma problem też z zaimportowaniem ustawień, długo się uruchamia i potrafi się “wywalić” podczas działania. O co tu chodzi?

Pobrałeś płatny Adguard dla Windows?

Tak, triala wersji dla Windowsa. I to on się tak zawiesza dziwnie. Pytam, bo chciałem zrobić filmik na YT z poradnikiem nt. tej aplikacji, a tu… no cóż.

Swego czasu też testowałem. W Windows 10 się wieszała aplikacja, a na macOS chodzi super :slight_smile:

Czyli to wina - jak zwykle - Microsoftu i “Okienek”. Jest jakiś sposób na to?

[EDIT]
…albo kod AG jest tak zbugowany, że appka się sypie.

Na Windows 8.1 i 7 działa bez błędnie :stuck_out_tongue: - taki paradoks.

Najlepiej działa jako rozszerzenie dla Firefox.

No i doszedłem do wniosku, że nie będę pokazywał na moim filmie wersji dla Windowsa. Pokażę rozszerzenie dla Chrome’a i tyle. Co wy o tym myślicie?

SOA#1


Link do suba = SPAM :policeman:

Ja mam AdGuarda (wersja płatna - znalazłem na wiosnę jakąś srogą promocję - 2 PC + 2 smartfony za niecałe 40PLN) już kilka miesięcy i narazie bez zastrzeżeń.

A mnie trafił się addon adguard firefox - fake. Pierwsze, to miałem zablokowanie przewijanie pionowe na wielu stronach. Drugie, to currport pokazał kilkadziesiąt połączeń. Wyłączyłem adguard, - nadal były bugi w przeglądarce. Usunąłem adguard - nadal były bugi. Zapuściłem adwcleaner - wykrył kilkadziesiąt małych plików i wpisów w rejestrze. Posprzątałem dokładnie. Firefox odżył i miałem przesuwanie pionowe stron - wszędzie.

Miałem pecha, ale nauczyłem się, żeby nie zaufać takiej aplikacji, która oficjalnie na stronie dodatków pisze:
MWSnap131

Adguard płatny nazywa się po prostu Adguard. Adguard rozszerzenie to Adguard Blocker i po wpisaniu w Google pokazuje oficjalną stronę producenta dla rozszerzenia.

Tak, dokładnie “Adguard AdBlocker” https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adguard-adblocker/

https://adguard.com/pl/adguard-browser-extension/overview.html

uBlock Origin też fake - ma identyczne: http://archive.is/bB6t3 (by nie było, że mi się one przywidziały)


Czyli po XUL już nie ma “bezpiecznych” dodatków i trzeba używać wersji 1.13.8 lub 1.16.4.11 (legacy)

https://github.com/gorhill/uBlock/releases/tag/firefox-legacy-1.16.4.11

W nowych przeglądarkach nie da się teraz starego uBO zainstalować. Firefox, icedragon, slimbrowser - uBlock Origin v1.23.0
W waterfoxie tak.
MWSnap175