Administator sieci

(Zzzzebro) #1

mam pytanko do osob troszke bardziej zorientowanych w sprawach sieci a mianowicie czy jezeli korzystam z anonimowego serwera proxy to czy jezeli np.na forum komus cos bardzo niemilego powiem itp. to czy administrator (np. neostrady) wie ze na tym forum sie bylo lub w jaki sposob sie polaczyc z takim forum aby nawet administrator nie wiedzail gdzie sie bylo i co robilo w sieci :slight_smile: mam nadzieje ze ktos odpowie na takie male pytanko

(Przemokg) #2

A je┼Ťli tak, to chcesz wszystkich zbluzgac? :lol:

(fiesta) #3

Ka┼╝dy administrator szanuj─ůcej si─Ö sieci przechowuje logi ze swojego serwera a znaj─ůc IP Twojej karty sieciowej mo┼╝e udowodni─ç Ci wszystko (oczywi┼Ťcie je┼╝eli b─Ödzie potrafi┼é, ewentualnie czy mu si─Ö bedzie chcia┼éo 8) ). Je┼╝eli zostanie zg┼éoszone przest─Öpstwo ma obowi─ůzek na rz─ůdanie odpowiednich w┼éadz udost─Öpni─ç wszystkie dane. Tak ┼╝e wra┼╝nie zupe┼énej anonimowo┼Ťci w sieci jest tylko mitem, coraz cz─Ö┼Ťciej r├│wnie┼╝ i w Polsce takie dowody s─ů uznawane w s─ůdach.

(Przemokg) #4

A administratorzy mog─ů sprawdzic kto na jakie strony wchodzi ?

(lazikar) #5

Oczywi┼Ťcie. :slight_smile:

(Przemokg) #6

A mozna sie jakos przedtym uchronic ? :smiley:

(lazikar) #7

Chyba ju┼╝ ci jasno powiedzieli┼Ťmy ze nie mo┼╝na. :roll:

(Zzzzebro) #8

dziekuje za odpowiedzi ale jeszcze jedno male pytanko musze zadac :slight_smile: a mianowicie jaki jest czas przechowywania na serwerach informacji o tym co gdzie i kiedy kto robil?:)i czy w tego typu sprawach serwer proxy anonimowy pozwala na odrobine prywatnosci ?:)(mam na mysli to gdzie sie narozrabialo i kiedy)