Administator sieci

mam pytanko do osob troszke bardziej zorientowanych w sprawach sieci a mianowicie czy jezeli korzystam z anonimowego serwera proxy to czy jezeli np.na forum komus cos bardzo niemilego powiem itp. to czy administrator (np. neostrady) wie ze na tym forum sie bylo lub w jaki sposob sie polaczyc z takim forum aby nawet administrator nie wiedzail gdzie sie bylo i co robilo w sieci :slight_smile: mam nadzieje ze ktos odpowie na takie male pytanko

A jeśli tak, to chcesz wszystkich zbluzgac? :lol:

Każdy administrator szanującej się sieci przechowuje logi ze swojego serwera a znając IP Twojej karty sieciowej może udowodnić Ci wszystko (oczywiście jeżeli będzie potrafił, ewentualnie czy mu się bedzie chciało 8) ). Jeżeli zostanie zgłoszone przestępstwo ma obowiązek na rządanie odpowiednich władz udostępnić wszystkie dane. Tak że wrażnie zupełnej anonimowości w sieci jest tylko mitem, coraz częściej również i w Polsce takie dowody są uznawane w sądach.

A administratorzy mogą sprawdzic kto na jakie strony wchodzi ?

Oczywiście. :slight_smile:

A mozna sie jakos przedtym uchronic ? :smiley:

Chyba już ci jasno powiedzieliśmy ze nie można. :roll:

dziekuje za odpowiedzi ale jeszcze jedno male pytanko musze zadac :slight_smile: a mianowicie jaki jest czas przechowywania na serwerach informacji o tym co gdzie i kiedy kto robil?:)i czy w tego typu sprawach serwer proxy anonimowy pozwala na odrobine prywatnosci ?:)(mam na mysli to gdzie sie narozrabialo i kiedy)