Administrator i użytkownik standardowy a ikony na pulpicie

Dziele laptopa z synem, jak zmienić to że jak syn zainstaluje np. grę to ikony uruchamiające tą grę są też u mnie na pulpicie, a chciałbym żeby się nie tworzyły.

C:\Użytkownicy\ Adam \Pulpit (C:\Users\ Adam \Desktop) - zawartość pulpitu konkretnego użytkownika (w tym przypadku ’ Adam’, ale jeżeli konto nazywa się ’ Syn’ to będzie C:\Użytkownicy\ Syn \Pulpit")

C:\Użytkownicy\ Publiczny \Pulpit publiczny\ (C:\Users\ Public \Desktop) - zawartość pulpitu wszystkich użytkowników na komputerze

W przypadku Windows XP odpowiednikiem był folder: C:\Documents and Settings\ i odpowiednio albo użytkownik albo All Users.

Żeby zobaczyć folder C:\Użytkownicy\ Publiczny \Pulpit publiczny\ należy kliknąć Start - w okno wyszukiwania wpisać " Opcje folderów" - wejść w opcje folderów - karta Widok - trzeba zaznaczyć Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski.

Albo żeby dostać się do okna " Opcje folderów" można wejść do Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Opcje folderów.

Najczęściej odpowiada za to chyba opcja: “zainstaluj program dla: 1) tylko dla mnie, 2) dla wszystkich użytkowników” w trakcie instalacji danego programu, ale nie jestem pewny. Najprościej byłoby chyba wejść teraz, według tego co napisałem wcześniej i zrobić porządek.

No niestety nic z tych rzeczy, na moim pulpicie są ikony a w folderze pulpit ich nie widać

pulpitn.png

A co jest w C:\Użytkownicy\Publiczny\Pulpit publiczny\ ?

Nie ma czegoś takiego jak pulpit publiczny

przechwytywaniepp.png

Jest jest :wink:

Ok, jest ale jak usunę te ikony z mojego pulpitu to giną też z pulpitu syna

w panelu sterowania w “konta urzytkowników” jest gdzieś do zaznaczenia opcja aby urzytkownicy posiadali osobne pulpity(niejestem pewien czy nie pyta o to podczas tworzenia nowego urzytkownika), wiem bo kiedyś tak miałem… teraz nie jestem w stanie precyzyjnie określić bo mam jedno konto ale jestem 100% pewny, że właśnie tam musisz poszukać tej opcji :wink:

Hey,

Czy ktoś rozwiązał już problem lub znalazł lokalizację, w której można dokonać zmiany o której mowa powyżej?

W lokalizacji:

%USERPROFILE%\Desktop\

znajduje się zawartość pulpitu aktualnie zalogowanego użytkownika.W lokalizacji:

c:\Users\Public\Desktop\

znajduje się pulpit wszystkich użytkowników.Gry domyślnie są instalowane dla wszystkich użytkowników. Skróty do aplikacji są domyślnie instalowane w lokalizacji:

%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\

Zawsze można usunąć skróty z tych lokalizacji.

Hey,

Dzięki ale ta metoda jest połowicznym rozwiązaniem mojego problemu.

Chciałbym zautomatyzować ten proces tylko nie wiem jak.

Na jakimś forum czytałem, że ktoś miał podobny problem i rozwiązał to poprzez oddzielenie pulpitów dla poszczególnych kont.

Niestety nie napisał co, gdzie i jak.

Szukałem czegoś takiego w windowsie i nie znalazłem.

Zdaję sobie sprawę, że instalowane programy wrzucają skróty do public desktop. Pytanie, dlaczego w Windows XP nie było takiego problemu.

Być może da się gdzieś w win7 wyłączyć public desktop i instalowane programy bądą wrzucały skróty do pulpitów poszczególnych userów.