Administrator - jakie średnie zarobki?

Mam świadomość, że administrator to bardzo szerokie pojęcie. Zastanawiam się jak kształtują się zarobki w tej branży?

Zobacz ile jest we Wrocławiu:

https://gazetawroclawska.pl/tyle-zarabia-sie-we-wroclawiu-w-konkretnych-branzach-sprawdz/ga/c1-14236725/zd/36929917

1500 - 1600 netto.

Dolna to może być np. 1049 PLN jako najniższa za 3/4 etatu na umowie o pracę?

Zarobki zalezą głównie od doświadczenia. Junior zarobi powiedzmy 3k netto, senior zdecydowanie wiecej. Zależy też od umiejętności. Klikanie w Windowsach raczej kokosow nie przyniesie, ale wdrażanie OpenStack, projektowanie DC, to są już zarobki na poziomie 15 - 20k netto przy UoP, przy B2B pewnie wyższe.

Co do zarobków we Wrocalwiu, gdy nie miałem jeszcze doswiadczenia, firmy oferowały co najwyżej 3k brutto, czyli jakieś 2100 na rękę.

Mocno się nie pomyliłem :smiley:

1 polubienie

W niektórych branżach są naprawdę żenujące zarobki , a wydawało się , że informatyk nie narzeka na brak kasy . Dlatego ja przymierzam się do założenia sklepu internetowego. Jak się za to zabrać ? Co jest potrzebne , żeby to potem dobrze hulało i była szansa na konkretne zyski ? bo popyt na to jest , ludzie kupują przez sieć

Wiedza. Sam fakt że ludzie kupują przez internet nie znaczy że jest to żyła złota. Znasz się na handlu? Sklep napisze ci jakiś informatyk skoro sam stwierdziłeś że są tani względem pracy którą wykonują. Potrzebujesz wiedzy na temat prowadzenia takiego biznesu oraz rynku a nie o tym jak napisać skrypt sklepu bo do tego zapewne i znajdziesz poradnik na YT.

To zależy co dokładnie robisz. Informatyk to pojęcie ogolne jak lekarz. Jeden jest internista, inny chirurgiem plastycznym, to i zarobki inne.

Myslisz, że osoba, ktora ma jedną sieć i serwer, będzie zarabiać tyle samo co osoba mająca kilka oddziałów lub DC?

Raczej jak medyk :slight_smile: I tutaj mieści się sanitariusz oraz neurochirurg :slight_smile:

A któż to jest medyk? To nie battlefield.

Dla mnie ‘medyk’ to medyczny pracownik sektora medycznego (rozróżnienie jest istotne bo w tym sektorze pracują także pracownicy niemedyczni), podobnie jak ‘informatyk’ to ktoś wykonujący pracę związaną z informatyką.

Ale masz odpowiednią wiedzę do tego? Bo sam nie założysz żadnego sklepu internetowego, jak jesteś w tym temacie zielony. Potrzeba ci będzie pomocy jakieś zewnętrznej firmy, wiem, że na przykład agencja interaktywna PixelShark wykonuje sklepy internetowe. Kumplowi robili i jest zadowolony, bo wszystko działa jak należy, a sklep sam w sobie jest łatwy w obsłudze - nawet dla laika. Trzeba też zastanowić się nad tym, jaka to będzie konkretna branża. Bo jak uważasz, że założysz sobie obojętnie co i to wystarczy, aby kasować dobre zyski to imho jesteś w sporym błędzie, trzeba na pewno zrobić jakieś rozeznanie na rynku

Sklep internetowy to nie tylko strona WWW. Strona to tylko frontend spięty z backendem, ktorym jest system ERP.

Wdrożenie takiego magento do współpracy z ERP to kilkadziesiąt tys. złotych. Licencje ERP też kosztują kilka tysi. Tak więc na rozpoczęcie takiego biznesu potrzeba przynajmniej 50k - 100k złotych, bo jeszcze trzeba mieć za co towar na sprzedaż kupić.

dzięki za cenne uwagi , no jest to temat do głębszego przemyślenia

Podczas gorączki złota najwięcej zarabia producent łopat :wink:

Podczas gorączki złota najwięcej zarabia grabarz

Szpital, który szuka informatyka za 2400zł brutto chyba trochę przesadził…

Za dużo ?

Jeżeli to stawka tygodniowa, to jest całkiem ok.

2 polubienia