Administrator serwera. Jaki

Cześć. Czy ktoś moze doradzić czy lepiej jest skorzystać z firmy zajmującej sie administrowaniem serwera czy szukać jakiegoś gościa na własną rękę? Do tej pory w mojej firmie zajmował sie tym mój znajomy ale teraz rezygnuje bo wyjeżdżą. Raczej na etat nikogo nie zatrudnię bo to nie taka skala dzialalności. Może macie kogoś dorego kogo możecie polecić> 

Nie musisz nikogo na etat brać, możesz na umowe zlecenie.

Jak chcesz to komuś zlecić, to najlepiej firmie zewnętrznej a nie jednej osobie. Plus firmy jest taki, że nie ma sytuacji, gdy np. zleceniobiorca zachoruje, czy jest na drugim końcu Polski.

Zgadzam się z przedmócą. Wynajmując firmę znika Ci problem związany z urlopami i czasem w którym musisz znaleźć kogoś na zastępstwo. Oczywiście mówię tutaj o poważnych firmach a nie firmach krzakach.

Poza tym tego typu usługi pewnie będziesz chciał wrzucić w koszta. Vaty i dochdowe.

Brałem pod uwge umowę zlecenie czy umowę o dzieło ale szczerze powiedziawszy to najwygodniej byłoby mi po prostu dostać fakturkę raz na miiesiąć, która i tak wrzuciłby sobie w koszta. Zapłacić i nie bawić się w jakieś księgowanie umów zleceń. Znacie moze jakieś firmy gdzie móglbym złożyć zapytanie o wycenę ? 

Wyślij może tutaj zapytanie https://administrator-serwera.pl/

Znajomy znajomego korzystał jakiś czas temu gdy mu serwer (z aplikacjami pracującymi w chmurze które były na nim postawione), padł i nie dali rady sami sobie z tym poradzić. Back upów też nie robili zbyt często. Podobno naprostowali, a back upy robią się na bieżąco, zapisują na równoległym dysku.

 

Ok dzięki z info. Wysłałem zapytanie. Czekam na odpowiedź. Sprawdziłem sobie jeszcze opinie o nich w sieci i wszystko wydaje sie ok. Masz jakieś sugestie o co mogę sie ich jeszcze zapytać? 

Może nie pytanie, ale napisz im, że zależy Ci na 100% dostępności usługi. Są przecież możliwości, aby tak skonfigurować serwer, aby nie straszne mu były nawet duże ataki ddos.

Wszystko zależy od tego co tam jest do zrobienia. Tylko miej świadomość, że każdy szanujący się administrator i naprawdę znający się na rzeczy nie weźmie zlecenia za mniej niż 400-500 zł. Jeżeli masz firmę i zależy Ci na jakości to tylko b2b, z firmą, która istnieje długo na rynku i ma dobre opinie.

Pewnie zadzwonią do niego znowu po zainfekowaniu ransomware.

 

 

Ciekawie :slight_smile: Jakieś “super-kopie” tam są. A co w przypadku np. uszkodzenia fizycznego sprzętu (zasilacz, co ciągnie wszystko za sobą), albo jak ransomware zaora zarówno dane główne jak i backup?