Adobe Acrobat 7.0 problem z drukowaniem

Witam.

Posiadam zapisane , w formacie pdf. bilety lotnicze. Chcę je wydrukować , ale bilet nie miesci się na jednej stronie i kilka linijek przeskakuje już na drugą stronę. W rzeczywistości powienienem mieć 6 biletów , więc 6 stron , w formacie pdf . w programie Adobe Acrobat tych stron mam 10 . cztery strony są prawie puste , jest na nich tylko to co nie zmieściło się na poprzedniej stronie. Moje pytanie , gdzie ustawić , to tak aby cały bilet zmieścił się na jednej stronie formatu A4

W drukowaniu zaawansowanym zmniejsz jego skale, nie pamiętam jak to sie nazywa, ale domyślne to : 100% , czyli 1:1

tak rozumiem , ale zmniejsza to wszystkie strony , czyli nie ma takiej mozliwości , prosze o pomoc osoby , które pracują na Adobe i wiedzą dokładnie jak to zrobić …

Jeśli drukujesz to tylko w IE, bo w Firefoksie to kaszana. Sposobów jest wiele, tak więc:

  1. Jak da rady zaznaczasz np: jeden bilet, plik i podgląd wydruku,

  2. Zamiast jak na ekranie wybierasz zgodnie z wyborem na ekranie,

  3. Włącz wyłącz nagłówki stopki ( aby został sam bilet ),

  4. Najważniejsze teraz to Dopasuj przez zmniejszenie, wybierasz przy ilu % nie wyjdzie Ci poza stronę A4 oraz możesz jeszcze strzałkami powiększyć margines strony.

  5. Dajesz drukuj ale musisz wybrać stronę z biletem którego dałeś do podglądu wydruku. Tylko czy IE drukuje PDF?, bo widzę, że tylko w całości.

Dlatego zauważam, że to PDF z czym często są problemy, ja zawszę idę z czytnikiem kart do punktu usług ksero-drukarskich i tam za 0,30 zeta masz bilet bez nerwów, co Tobie też polecam.

Dziękuję za poradę , naprawde mi pomogłeś. Mam co prawda Firefoksa , ale muszę sciągnąc sobie IE , wtedy pokonbinuje. Nie mam możliwości iśc z kartą do punktu ksero , ponieważ odprawa biletów jest on line, a ja nie mam w laptopie czytnika … ;-(

Dodane 27.12.2009 (N) 11:43

Nadal niestety , nie potrafię tego zrobić. Czy mozę ktoś mi podpowiedzieć jakiś inny pomysł , jak wydrukować 6 biletów lotniczych , które mam w formacie pdf , ale niestety bilet nie mieści się na jednej stronie , w wyniku czego koncówka biletu jest już na kolejnej … mozę to można zmienić jakoś , albo w innym formacie … sam już niewiem jak to zrobić …

posiadasz plik pdf? czy drukujesz z internetu?

drukowałem z internetu , ale zapisałem jeszcze oprócz tego na dysku w postaci PDF , otwieram za pomocą programu Adobe Acrobat 7.00. Gdy drukowałem bezpośrednio ze strony Ryanair-a , wydrukowało mi 6 biletów .teraz po zapisaniu na dysku mam 10 a nie 6 stron A4 , ponieważ cały bilet nie miści mi się na jednej stronie , i kilka linijek tekstu “przeskauje” mi już na kolejną stronę. Kolejny bilet jest już na 3 stronie itd …

jak mozesz wejdz jeszcze raz na strone i zrob tak jak tobie doradzal #christopher

w przegladarce ie

zaznacz jeden bilet - menu, plik-podglad wydruku-dopasuj przez zmniejszenie /wybierz odpowiedni procent, by obszar, ktory chcesz byl na stronie /-i drukuj /ikona drukarki/