Adobe Acrobat DC - nie można wydrukować dokumentu

Adobe DC nie drukuje pdf. Win7. Komunikat „nie można wydrukować dokumentu” Przerobiłem wszystkie dostępne porady np. Jak naprawić błąd Adobe Acrobat „Nie można wydrukować tego dokumentu” i dalej nie drukuje. Może coś mu w rejestrze zaszkodziło?

Zastąp ten szajs np. Foxit Reader’em lub Sumatrą. Robiłem film o Sumatrze:

Sprawdź na innym programie. Ten Reader od Adobe to szajs totalny.

Nie. Ten szajs pozwala obsłużyć dokumenty z którymi Sumatra i Foxit miewają spore problemy, np. takie w których wypełniamy pola dla urzędu.

Przede wszystkim WIN7 nie bardzo nadaje się do używania z internetem, bo system stracił wsparcie i ma masę dziur.

Co do adobe readera, to starsza wersja 32 bitowa ma taki problem. Odinstaluj, restart i pobierz 64 bitową (jeśli taka jest przyczyna).
Miej na uwadze, że z W7 powoli przestaną działać programy, tak samo jak było z XP Vistą.

Niestety muszę korzystać z Acrobata w swojej pracy. Też mi on nie pasuje :slight_smile: . Rozwiązałem problem metodą chybił trafił. Trzeba w oknie drukowania wybrać Zaawansowane potem zmienić ustawienia na własne i wybrać obsługę kolorów „Taki jak źródło” . Wiem że kiedyś 7-mka się skończy jak XP ale na razie dobrze sobie radzi i wszystko działa jak powinno bez żadnych niespodzianek. Tak na marginesie to od kilku lat mam na twardo zblokowane wszystkie aktualizacje.

Raczej ostatnią furtką na wirus będzie odblokowane Windows Update.