Adobe Acrobat - jak wyłączyć dodatkowe kolory

W jaki sposób wyłączyć dodatkowe kolory i wartstwy (typu lakier czy siatki) do druku?

W starszych wersjach Adobe Acrobat nie można włączyć funkcji podgląd nadruku przez co ciężko klientowi podjąć się akceptu /w takiej formie jak widzi/.

Jeśli dodatkowe kolory są na oddzielnych warstwach to najprościej będzie wyłączyć widoczność danej warstwy.

…a dokładniej?

Warstwy są obsługiwane w pdf-ie 1.5 i nowszych. Gdy pdf jest zapisany z warstwami to w Acrobacie pojawia się zakładka Layers/Warstwy i tam możesz m.in. zmieniać widoczność poszczególnych warstw.

http://color-studio.xt.pl/images/Warstwy.jpg

Po pierwsze nie bardzo rozumiem dlaczego wysyłasz klientowi gotowy projekt :smiley: Przeciez to zawodowe samobójstwo :smiley:

Do akceptacji przesyła się tylko i wyłącznie pdf’a z ustawieniami e-book ew ekran ze zmniejszoną rozdzielczoscia zdjęc orazy wyłączonymi warstwami z lakierem i bez dołączonego obszaru roboczego.

Po drugie wysyłaj projekty jak w punkcie pierwszym :wink:

To swoją drogą. Ale jak kto woli…

chyba że jest to jego projekt a ja dokładnie wskazuję naniesione zmiany zgodnie z technicznymi wymogami naszej firmy /spady, wybranie lakieru itp. itd/

Dodane 06.02.2009 (Pt) 11:06

Kris85 - warstwy, ok. Ale tworząc pdfa z Illustratora mogę od razu wyłączyć te warstwy już w ai…

Co jeśli dostaję grafe w pdfie zamknietym /wciagniety do Illustratora przez umieść/, ktory juz zawiera nadrukowane przezroczyste elementy - np. lakier, który zmienia nam odcień widocznej grafiki. Ciężko jest laikom wytłumaczyć, że jest to wynikiem lakieru i efekt będzie inny… :smiley:

Zapisujac juz taki plik jako mało ważącego pdfa nie wiem jak wyłączyć dodatkowe kolory… kurcze mam nadzieję że piszę w miarę jasno…

Wiem o co Ci chodzi ale jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbuj pogrzebać w “Opcje druku”.

Ewentualnie wciągnij tego pdf-a do InDesign-a i zapisz go ponownie ustawiając co potrzebujesz w “Menadżer farb”.

Dodane 06.02.2009 (Pt) 12:06

Może tak:

Po umieszczeniu pdf-a w Illustratorze na palecie kolorów powinny pojawić Ci się Pantony, które są użyte w pdf-ie, lakier i inne.

Zmień składowe na 0 0 0 0. Lakier jest nadrukowany, więc gdy nadrukujesz 0 0 0 0 na zdjęcia to się one nie zmienią…