Adobe After Effects -Lower Third- jak dodać do filmiku

Hejka. Jak zły dział to przepraszam :slight_smile: Powracając do problemu, stworzyłem lower third w w/w programie. Wyrenderowałem do .avi . Program renderując dorzucił mi czarny kolor za tym lower-em . Natomiast chciałbym by tego czarnego tła nie było. ( w adobe ustawiłem sobie przeźroczystą warstwę). Ogółem założenie było takie że dodam ten plik do filmiku i wyrenderuje w Sony Vegas.Niestety nie mogę tak zrobić bo ten czarne tło zasłania filmik.I teraz moje pytanie, czy ja mam wszystko renderować w Adobe czy musiał bym zrobić lower third w Vegasie? Mam nadzieje że coś z tego nie umiejętnie napisanego postu zrozumiecie. ;) 

Dziękuje. 

 

Jeżeli lower thirdsy wyrenderowałeś w Adobe After Effects, to musisz przejść jeszcze raz ponowny render, tym razem ustaw, aby plik wyjściowy był w formacie mp4(H.264) a następnie zaznacz RBG+Alpha. Jeżeli projekt zawiera ścieszkę audio to zaznacz jeszcze Audio Output, a następnie wyrenderuj.

Taki plik jest już gotowy do używania w innych programach, np. w wymienionym przez Ciebie Vegasie.

Gdy dodasz lower thirdsy do vegasa on od razu rozpozna, że wideo zawiera kanał alpha i to tyle.

W razie jak czegoś nie zrozumiałeś, lub masz jakieś problemy związane z tym tematem to pisz.

Pozdrawiam