Adobe Air a Flash Player i Shockwave Player

Mam jedno pytanie odnośnie produktów tej lini. A mianowicie, czy jeśli mam flash playera i shockwave playera do adobe air jest potrzebny, czy zbędny dla zwykłego użytkownika jakim jestem ja? Mam windows 7 starter, pakiet tych programów był fabrycznie zainstalowany

A co to ma wspólnego z działem Programowanie? Przenoszę.

pierwszy raczej tak, drugi już niekoniecznie

  1. player do wyświetlania elementów flash na stronach (jeśli go odinstalujesz przeglądarka sama zgłosi brak odpowiedniej wtyczki) - nie dot. chyba chrome, bo używa własnych wtyczek

  2. adobe air jest to środowisko do uruchamiania aplikacji w tej technologii - jeśli nie używasz żadnej takiej aplikacji, możesz odinstalować adobe air

A to wolę zostawić to adobe air, bo może jakaś aplikacja w tle potrzebuje :wink:

adobe air potrzebują jakieś dedykowane aplikacje, które uruchamiasz, a potem zamykasz (np. aplikacja do rozliczania pit’ów przez net, czy proste gierki lub programy). raczej nie ma wśród nich aplikacji ‘zżerających zasoby’ czy działających w tle. adobe air działa podobnie jak java, jest to tylko środowisko do uruchamiania innych elementów/programów

ok dzięki :wink: