Adobe AIR a PC przeciętnego użytkownika

Czy adobe air jest potrzebny na komputerze przeciętnego zjadacza chleba obok programów adobe flash player i shockwave player? (te dwa wiem że są potrzebne) bo odchudzam system i tak trafiłem na ten program Przy okazji to samo pytanie o acrobat reader dc. Mój system to windows 7 starter.

Adobe AIR to środowisko uruchomieniowe wielu programów, np. popularnego e-Deklaracje do rozliczeń podatkowych.

Z kolei Adobe Reader DC to dedykowany czytnik plików PDF.

Oba powyższe bym zostawił, jedynie dbał o ich aktualność.

Z tych co wymieniłeś wywaliłbym Shockwave Player, coraz rzadziej używany.

Żaden z tych programów nie jest potrzebny.

Flash to głównie platforma do wyświetlania reklam, na tyle niewydajna że w sprzyjających warunkach potrafi zadławić najnowsze i7.

Shockwave… Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem coś wymagającego takiej wtyczki.

Adobe reader jest świetnym czytnikiem pdf, ale dość ciężkim. Jeżeli nie używasz formularzy pdf czy innych nietypowych dokumentów, to spokojnie możesz z niego zrezygnować i zamienić na znacznie lżejszą sumatrę pdf.

Niestety Flash Player jest nadal często używany i przydatny w przeglądarkach, które nie mają go wbudowanego (np. Firefox, IE). Nie tylko do wyświetlania reklam, jak sugeruje @sadaj72, ale również do playerów w niektórych serwisach wideo.

W praktyce żaden czytnik PDF nie wyświetli PDFa lepiej niż Adobe Reader, taka prawda…

@sadaj72

“Shockwave… Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem coś wymagającego takiej wtyczki.”

http://www.wyspagier.pl/alias-runner-2.htm

Flash to głównie platforma do wyświetlania reklam, na tyle niewydajna że w sprzyjających warunkach potrafi zadławić najnowsze i7.” ?

Pewnie jak się ma na “dzień dobry” 100 procesów to tak jest . Ja takiego czegoś o czym Ty piszesz nie doświadczyłem nigdy . Jak bezmyślnie naciska się podczas instalacji Next , Next … to jest jak jest .

Nie słuchaj tych bzdur (bo inaczej tego określić nie można) , że niepotrzebne obecnie są : ADOBE FLASH PLAYER , JAVA , .NET FRAMEWORK . Internet na YouTube czy Facebooku się nie kończy ! Ja mam mieć przeglądarkę która obsługuje wszystkie wtyczki (GOOGLE CHROME 41.0.2272.118) . Co to mnie obchodzi czego chce APPLE , GOOGLE etc. ? Na moim komputerze “karty rozdaję” wyłącznie ja jako , że jestem jego właścicielem .

SUMATRA PDF (polecam) czyta także takie formaty jak : .djvu , .mobi , .epub i .xps .

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Doszedłem zatem do wniosku że pozbędę się tylko Acrobat Reader DC skoro jest komputerowi potrzebny tylko do otwierania dokumentów typu pdf

Co do wyspa gier, to te same gry przeglądarkowe można znaleźć na innych stronach, nie wymagającej dodatkowych wtyczek, przykładowo - wymieniona Alias Runner 2 Apocalypse jest do pogrania na giercownia pl i nie woła o dodatkowe wtyczki.Można tą grę wydobyć jako swf http://gry.giercownia.pl/gry/d/1367092994_demolka.swf

 Gdy jest aktualny adobe flash player, to można pograć.

Dodam screen:

001104.jpg

Panowie usunąłem acrobata i czy to nie jest aby pozostałosć w autostarcie po nim? Znalezione w ccleaner - zakładka autostart - zakładka FireFox:

Plugin    Primetime Content Decryption Module provided by Adobe Systems, Incorporated    15    Adobe Systems Inc    default-1386691154085    Firefox 43.0.1    C:\Users\User\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mfj11js9.default-1386691154085\gmp-eme-adobe\15\eme-adobe.dll