Adobe AIR i tym podobne


(Wszerad91) #1

Ma ktoś jakieś styczności z tego typu środowiskami? Jeżeli tak to może się pochwalić czy takie programowanie jest trudniejsze i czy ma braki w stosunku do zwykłego PHP,JavaScript... I jeszcze mniej więcej na czym polegają takie aplikacje (czy można to odpalać na przeglądarce) czy ma jakieś ciekawa funkcje. Przydała by się jeszcze coś o konkurencyjnych środowiskach (MS ma coś zdaje się) i czy są jakieś kursy w internecie.


(Robert Zurawski) #2

Rozumiem, że masz na myśli programowanie w AS a dokładniej w Adobe Flex. Air to aplikacja którą można uruchamiać podobnie jak pliki EXE jednak wymagane jest w systemie aby była zainstalowana paczka ktora to umożliwia. Do umieszczania na stronie raczej tworzy się projekty których wynikiem jest między innymi SWF. Do PHP i JS nie porównywał bym tego - to zupełnie co innego.

Wiele informacji i linków do ciekawych stron znajdziesz na stronie naszej grupy Adobers - http://adobers.org/


(Blotny) #3

Adobe AIR to strony internetowe na Twoim komputerze. Przykładowo, dobreprogramy stwarzają swoją wersję w tej technologii. Ty ją ściągasz. Przez winę dostawcy nie masz internetu, ale możesz przeglądać te dobreprogramy w trybie offline. Jak będziesz miał net, zaktualizują się do najnowszej wersji.

Więcej: