Adobe Bridge - dysk odłączony czy da się wyświetlać choć miniatury?

Mam kilkanascie dyskow a na nich zdjecia.

Chcialbym podlaczyc je kolejno i „wgrac” do Adobe Bridge. Pewnie uzyc do tego Kolekcji. Lecz tak by nawet po odlaczeniu nosnika pamietaly i daly mozliwosc wyswietlania zdjec - pewnie w nizszej rozdzielczosci.

Z tego co pamietam dalo sie to zrobic w Adobe LigthRoom ale wiadomo on juz jest platny.

Jesli sie nie da to moze znacie inny program w ktorym mozna zrobic mozliwosc pracy z takim „archwium wielodyskowym”

Bez dodatkowego kombinowania w postaci generowania niewielkich plików JPG ze wszystkich zdjęć lub Contact Sheetów w Bridge’u się nie da.
Lightroom działa po prostu na nieco innej zasadzie - tam działa Smart Previews i kolekcje, Bridge to jest bardziej przeglądarka / punkt wyjścia do dalszego uruchamiania innych programów Adobe (np. Camera Raw pluginu czy Photoshopa).

1 polubienie

w LR tez sa kolekcje ale brak tego cashowania zasobow w postaci miniaturek.
Slyszales by ktos jakos fajnie to sobie obszedl w Bridge lub jakims darmowym sofcie?
Ja potrzebuje to co ma bridge czyli oceniania i kategoryzacje plus wlasnie jakis sposob na choc te miniaturki zasobow odlaczonych.
LR drogi i w sumie nie potrzebuje ciemni a innego dobrego darmowego nie znam - Bridge jak na darmowek wymiata w tamacie kategoryzacji i oceniania oraz wyboru najlepszych ujec. Ta czesc ma jak LR prawie a za darmo

A jaki jest cel w tym że będziesz miał mniejsze zdjęcia? Chodzi o to żeby móc sobie podejrzeć na którym dysku masz jakie zdjęcia czy mieć dostęp do tych zdjęć w niższej rozdzielczości?

oryginaly mam duze, nawet jakbym mogl obejrzec zdjecia jako 2mpix to byloby wystarczajace
Ale caly czas zastanawiam sie jak to ogarnac. Az dziw ze tylko LR ma taka mozliwosc