Adobe Flash - Co i jak?

Cześć, chciałem zapytać co z tym Adobe Flash, gdyż dziś kończy się wsparcie prawda? Rozumiem, że powinno się odinstalować go z komputerów i telefonów. W jaki sposób to zrobić? Wyszukałem na komputerze i przeszukałem Program Files i Program Files x86 lecz jedyne Adobe to Reader. Natomiast w Firefoxie mam jakiś Schockwave Flash i ustawione Pytaj o pozwolenie przy użyciu. Powinienem to usunąć? To samo jeśli jakiś będzie na laptopie mamy?

Jeśli mogę zapytać to jeśli na telefonie nie znajduje mi nic z Adobe to znaczy, że go nie ma i nie muszę nic robić?

Nazw jest sporo, czyli adobe flash, flash player, macromed, macromedia - jest tego pełno. U mnie jest z 49 folderów i plików na komputerze.
Opcje folderów - widok - odznaczyć chronione, zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów. Do tego wyszukiwarka plików everything.
Przykłady:



Do tego jeszcze rejestr ma z setkę ustawień.

Co z tym wszystkim zrobić? Usunąć? W Dodaj i usuń programy wystarczy odinstalować?
I co z tym dodatkiem do przeglądarki?

Chodzi o sam Flash Player.Odinstaluj za pomocą Dodaj Usuń programy.Macromedia i Adobe Acrobat to już inne programy tego samego producenta.

Tym wywal: http://download.macromedia.com/get/flashplayer/current/support/uninstall_flash_player.exe, a Firefox od 85 wydania nie będzie w ogóle wykrywał wtyczki.

Na telefony, to flash się skończył na wydaniu 11 i nie ma go już dawno w Google Play. Jakieś Puffin Browser używa emulacji na poziomie własnego serwera ale dużo usług dostało bana IP więc im nie wyszło, a używanie Firefox 45 Mobile z flash 11 wbudowanym to głupota.

Szukałem też i znalazłem właśnie na stronie Adobe uninstall_flash_player.exe. To chyba to samo, nie? Za pomocą tego odinstalowałem, czyli wszystko już gotowe?

Trochę tak i więcej nie.
Zaglądasz w panel sterowania i widzisz ikonę adobe flash player po odinstalowaniu - czyli zostały pozostałości w systemie.
Mam program total uninstall z licencją - też taki “najlepszy” - a po odinstalowaniu ikonka zostaje. Jedynie darmowy program soft4boost any uninstaller czysto odinstalowuje AFP i nawet ikonka znika. Program prostszy od cepa.

Żeby pokazać - ile jest pozostałości adobe flash player - to teraz odinstalowałem total uninstallem i zapisałem zmiany:
Adobe Flash Player 32 NPAPI - Zmiany.txt (9,4 KB)
A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Ciekawe co z urządzeniami które korzystają z flash do ich obsługi ?. Mam jeden z dysków NAS co bez flasha w przeglądarce nic nie zdziałam. Takich urządzeń jest mnóstwo a wsparcia już od producenta nie mają.

Według instrukcji Adobe ten ich program wystarczy, w Panelu Sterowania nie widzę żadnych pozostałości po Flash Playerze. Mówisz, że potrzebny ten Soft4Boost? Czy istnieje jakieś zagrożenie bezpieczeństwa związane z Flash Playerem jeśli nie użyje tego uninstallatora? Za kilka/kilkanaście dni planuje format i przesiadkę na Windows 10, czy mimo to zalecane jest użycie tego Soft4Boosta?

Odpuść sobie. Kilkanaście lat używałem adobe flash player, player shockwaee, i co tam jeszcze player for firefox.
Gdy AFP usunięty, to już po krzyku. Gdy nie ma i nie było problemów, to można się pobawić w czyszczenie systemu. Z czyszczeniem warto nie przesadzać.
Ten soft4boost any uninstaller, to dobra darmowa alternatywa do odinstalowania, lepsza od revo nawet. Ten program warto mieć.

Nie jestem pewien czy zrozumiałem. Czyli skoro odinstalowałem to jest ok, ale program (ten soft4boost) mimo wszystko warto mieć do czyszczenia systemu?

Powiedzmy, że odinstalowujesz jakiś program i nie chcesz, żeby pozostały śmieci i problemy. Znaczy to - dokładne odinstalowanie.
Czyszczenie, to programem privazer, ccleaner itp.

To rozumiem. W poprzedniej wiadomości napisałeś “Odpuść sobie”. Znaczy to, że skoro odinstalowałem to mogę dać sobie z tym spokój juz?

Tak.

W tym momencie najlepiej zostawić sobie gdzieś na boku przeglądarkę, która flasha obsługuje. I korzystać z niej tylko do obsługi danego urządzenia.

A co jak 12 stycznia lub 13 stycznia też będzie biały ekran w starej przeglądarce?

Sięgać po wtyczkę flash portable bez blokady otwierania swf po tej dacie?

Możliwe, że nawet RunAsDate się wywali i dalej będzie brak załadowanego interfejsu: https://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html