Adobe Flash Media Encoder - gdzie szukać niezapisanego pliku


(Szejag) #1

Witam,


(Pokrzywek321) #2

Wydaje mi się, że nic z tego nie będzie...

Jeśli plik, w którym miała być zapisana transmisja ma rozmiar 0, to wątpię, żeby coś z tym dało się zrobić. Program przez Ciebie używany nie tworzy raczej kopii, które w razie awarii/braku prądu można by przywróć tak jak np. w Wordzie. Plik został w pewien sposób urwany i jest teraz uszkodzony. To tak jakby przerwać w połowie pobieranie jakiejś piosenki MP3... Nie da się odsłuchać jej połowy, choć jest już ta połowa na naszym dysku. Plik musi być w całości - dopiero wtedy nadaje się do użytku. Spróbuj poszukać jeszcze w katalogu, w którym zainstalowany masz ten Adobe Flash Media Encoder, ale wątpię, że coś wskórasz.


(Szejag) #3

To że plik jest uszkodzony - to nie wątpię, bo nie został prawidłowo zamknięty.

Jednak nie zgodzę się, że nie można go naprawić - nawet gdyby była połowa :wink:

Program AdobeFMLE - na 100% gdzieś buforuje plik, przed jego zapisem gdyż wartość zapisywanego pliku na dysku w czasie transmisji nie ulega zmianie. Dopiero zakończenie nadawania lub ustawienie wielkości pliku (podział na party) zapisuje plik w określonej lokalizacji. Zapewne będzie to jakiś folder tmp - lub coś w tym stylu i być może jest czyszczony przy starcie windowsa ...

Plik którego szukam musi być spory, liczę że będzie miał około 5GB. Dotychczasowe poszukiwania spełzły na niczym - stąd zapytanie na forum. Być może gdybym wiedział gdzie konkretnie i czego szukać (lokalizacja roboczego pliku) - programem do odzyskiwania danych, udało by się przywrócić wersję z lotu... Nawet szczątki - ale dla mnie bardzo istotne ... a ożywić taki materiał to już nie problem. Przecież gdy ściągasz jakiś film - można go podglądnąć już po ściągnięciu kilku MB.


(Pokrzywek321) #4

No cóż... może inny forumowicz Ci pomoże. Za bardzo nie znam tego programu. To, co napisałem wcześniej napisałem z doświadczenia i wiem, że takie próby odzyskiwania niedokończonych plików często się nie udają. Mimo wszystko powodzenia. :slight_smile:


(Bogdan_G) #5

W ukrytym i chronionym systemowym folderze 'ustawienia lokalne', w podfolderze temp, albo w podfolderze ustawienia aplikacji - adobe.

Szukalbym też w windowsie, system 32 macromedia, flash. Patrzyłbym windows, software distribution w folderze download.

Inna sprawa, to takie 5GB byłoby widoczne dla programu spacesniffer, czyli w jego graficznej mozaice. Na razie, nie mam więcej pomysłów...


(Szejag) #6

Na chwilę obecną - dysk odłączyłem aby nic już na niego nie było zapisane ...

Przeszukałem chyba wszystkie znane mi lokalizacje i nic nie znalazłem (oczywiście na prawach admina i z widocznością plików ukrytych). Obawiam się, że w czasie startu kompa dane te zostały skasowane. Mogę na drugim komputerze zainstalować AdobeFMLE i włączyć nagrywanie by szukać gdzie program trzyma plik do momentu zakończenia transmisji i jego zapisu w określonej na wstępie lokalizacji.

Jednak możliwości gdzie może tymczasowo trafiać taki plik - jest w windowsie (mam 8.1) sporo ... to jak szukanie igły w stogu siana. A może jest jakaś możliwość by widzieć gdzie tymczasowo trafia plik - np. podgląd jakie operacje z lokalizacją wykonuje aktualnie dysk. To sporo by ułatwiło gdzie tego szukać :wink: